Opole/Logografowie. W ruchu: Paweł Grala „Logowanie” – warsztaty improwizacji

Zdjęcie: Opole/Logografowie. W ruchu: Paweł Grala „Logowanie” – warsztaty improwizacji

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Logografowie (rezydencja artystyczna) to cykliczny projekt polegający na wymianie artystycznej, kulturowej, ideowej pomiędzy twórcami z różnych części świata a lokalnym środowiskiem. Tegoroczna edycja odnosi się nie tylko do ruchu rozumianego jako przemieszczanie, podróżowanie, przemierzanie świata, ale przede wszystkim skupia się na ruchu jako podstawowej właściwości ludzkiego ciała – bycie w ruchu, budowanie relacji z otoczeniem opartej na ciągłej zmianie.

W ramach projektu Paweł Grala poprowadzi bezpłatne warsztaty improwizacji Logowanie. Przewidziano 20 miejsc dla osób dorosłych.

Zgłoszenia: tel. 77 402 12 35; 696 838 409, info@galeriaopole.pl

W tytule maila należy wpisać nazwę warsztatu, a w treści – podać swoje dane kontaktowe i motywację udziału.

Celem warsztatu jest otworzenie uczestników na różne formy ruchowe. Improwizowanie w ruchu łączy w sobie uważność i swobodę, skupienie na własnej cielesności, ale także na sytuacji, w jakiej aktualnie się znajdujemy, podejmuje temat obecności.

Prowadzący o warsztacie:
Podczas warsztatu będziemy rozwijać rozumienie stanu gotowości i otwartości do swobodnego improwizowania i poznawania własnego ciała. Zawiesimy wszelką przewidywalność, aby dać sobie przyzwolenie na wydarzanie się. Będziemy wykorzystywać nasze ciała w aspekcie fizycznym i emocjonalnym lub ich używać; szukać wielowymiarowego rozumienia improwizacji i tańca w procesie dynamicznym, skierowanym na działanie pełne zaangażowania. Będziemy wykorzystywać sto procent własnych możliwości. Całość zakończy pokaz pracy – stworzymy wspólnie wypowiedź ruchową odwołującą się do komunikacji i obecności w otaczającym świecie. Na warsztat zapraszam osoby o różnym stopniu zaawansowania tanecznego, jednak najwyższym stopniu zaangażowania.

10 sierpnia odbędzie się pokaz warsztatowy.

Więcej o projekcie Logografowie. W ruchuhttp://www.galeriaopole.pl/pl/logografowie

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Opole: Galeria Sztuki Współczesnej, Pl. Teatralny 12. Warsztat w godzinach: 17.00-20.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close