Opole/Logografowie. W ruchu: Stine Marcinkowski „Przestrzeń wyobraźni” – warsztaty metody Labana

Zdjęcie: Opole/Logografowie. W ruchu: Stine Marcinkowski „Przestrzeń wyobraźni” – warsztaty metody Labana

Stine Marcinkowski w projekcie Open Dialogue 2011, fot. Katharina Gahlert

Wersja do druku

Udostępnij

Logografowie (rezydencja artystyczna) to cykliczny projekt polegający na wymianie artystycznej, kulturowej, ideowej pomiędzy twórcami z różnych części świata a lokalnym środowiskiem. Tegoroczna edycja odnosi się nie tylko do ruchu rozumianego jako przemieszczanie, podróżowanie, przemierzanie świata, ale przede wszystkim skupia się na ruchu jako podstawowej właściwości ludzkiego ciała – bycie w ruchu, budowanie relacji z otoczeniem opartej na ciągłej zmianie.

W ramach projektu Stine Marcinkowski poprowadzi bezpłatne warsztaty metody Labana Przestrzeń wyobraźni. Przewidziano 20 miejsc dla osób dorosłych. Termin naboru: 20-25 lipca 2015 roku.

Zgłoszenia: tel. 77 402 12 35; 696 838 409, info@galeriaopole.pl

W tytule maila należy wpisać nazwę warsztatu, a w treści – podać swoje dane kontaktowe i motywację udziału.

Warsztat Przestrzeń wyobraźni prowadzony przez choreografkę Stine Marcinkowski będzie opierał się na systemie analizy ruchu stworzonym przez Rudolfa Labana i rozwiniętym przez Irmgard Bartenieff. Polega on na uważnej obserwacji i badaniu intencji ruchu. Podstawą do analizowania ruchu w metodzie Labana jest opracowanie pojęć BESS (body, effort, shape, space). W pracy tą metodą często używa się obiektów wyimaginowanych, których doświadcza się w sposób fizyczny w przestrzeni.

Prowadząca o warsztacie:
Codzienna praca w ramach warsztatu będzie się rozpoczynać od zbudowania wspólnej koncepcji tego, czym jest ciało, wysiłek, kształt i przestrzeń. Poprzez cielesne i mentalne doświadczanie poruszania się w przestrzeni, zarówno z wykorzystaniem obiektów, jak i bez nich, będziemy pracować na obrazach doświadczanych zmysłowo oraz tych wewnętrznie generowanych przez nasz umysł.
Każdy dzień będzie polegał na gromadzeniu i analizowaniu tych doświadczeń, po to by uczestnicy mogli sami zacząć tworzyć kolaż obrazów ciała w ruchu, w relacji do obiektów w przestrzeni oraz innych uczestników. Grupa uczestników warsztatów nauczy się, jak przełożyć swoje kinestetyczne doświadczenia na wizualną wypowiedź. Będziemy pracowali z przestrzenią jako konkretnym miejscem wyobrażenia, imaginacji, ale także przestrzenią jako architekturą, w której odkrywamy indywidualną/osobistą motorykę w codziennym życiu i abstrakcyjnych momentach. Każdy dzień pracy będzie kończył się podsumowaniem, rozmową, analizą tego, co się wydarzyło i zostało doświadczone, oraz krótką prezentacją zebranego materiału.

Stine Marcinkowski – tancerka, performerka, badaczka ruchu, choreografka, instruktorka, absolwentka prestiżowego Laban Center w Londynie. Jest certyfikowaną analityczką ruchu, wyspecjalizowaną w somatycznej metodzie Rudolfa Labana i Irmgard Bartenieff.

Więcej o projekcie Logografowie. W ruchuhttp://www.galeriaopole.pl/pl/logografowie

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Opole: Galeria Sztuki Współczesnej, Pl. Teatralny 12. Warsztat w godzinach: 18.00-20.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close