Opole/ „MOŻNA / w ruchu”: „60 wszystkiego!” – urodzinowe warsztaty ruchowe dla rodzin

Zdjęcie: Opole/ „MOŻNA / w ruchu”: „60 wszystkiego!” – urodzinowe warsztaty ruchowe dla rodzin

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu MOŻNA / w ruchu* Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na urodzinowe warsztaty ruchowe dla rodzin z dziećmi w wieku 5-8 lat 60 wszystkiego!. Warsztaty organizowane są z okazji 60. urodzin opolskiej Galerii. Warsztaty poprowadzi tancerka Monika Kiwak.

O warsztacie:

To szczęście świętować urodziny z rodziną. Rodziną Galerii są wszyscy, którzy ją odwiedzają. Organizatorzy zapraszają więc do świętowania sześćdziesiątych urodzin Galerii na warsztacie 60 wszystkiego!. To warsztat, który łączy znak graficzny i ruch. W planach jest rysowanie w biegu i w nietypowych pozycjach, poruszanie się razem z dziećmi i innymi dorosłymi, zabawa wybranymi elementami tańca współczesnego. Wszyscy będą poruszać się zgodnie ze swoimi możliwościami motorycznymi.

Koniecznie: dzieci i dorośli proszeni są o przyniesienie koszulek, które będzie można pomazać oraz o przyjście w stroju niekrępującym ruchów. W przestrzeń sali uczestnicy wchodzą bez butów – na bosaka lub w skarpetkach.

Czas trwania: 60 minut

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie biletowej GSW

szczegóły: www.galeriaopole.pl/pl/mozna

Monika Kiwak – tancerka i pedagożka tańca współczesnego i improwizacji. Od lat prowadzi warsztaty dla rodzin m.in. w Starym Browarze w Poznaniu i na Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki w Krakowie. Była gościem Festiwalu Sztuka Szuka Malucha, Cricoteki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Galerii Labirynt, Teatru Studio, Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu.

Więcej o Monice Kiwak: www.taniecpolska.pl/ludzie/402

***

 

*MOŻNA / w ruchu to projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych. W Opolu, Kluczborku i Kędzierzynie-Koźlu – miastach bez stałych scen tanecznych – zaprezentowane zostaną polskie i niemieckie spektakle interaktywne i instalacje skierowane do dorosłych w towarzystwie dzieci w wieku od kilku miesięcy do pięciu lat.

Prezentacjom towarzyszyć będzie platforma skierowana do osób zajmujących się tańcem współczesnym dla dzieci i edukacją, połączona z kursem mistrzowskim prowadzonym przez Alfredo Zinolę – wybitnego choreografa pracującego na stałe w Niemczech. To projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych.

Wydarzenie jest częścią projektu MOŻNA / w ruchu, który w części prezentacji spektakli realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca.

IMIT (miniaturka)    Scena dla tańca 2017 (miniaturka)

Można Sdt 2018 belka (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Opole: Galeria Sztuki Współczesnej, Plac Teatralny 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close