Opole/„MOŻNA / w ruchu”: „NAJNAJ” – warsztaty ruchowe dla rodzin

Zdjęcie: Opole/„MOŻNA / w ruchu”: „NAJNAJ” – warsztaty ruchowe dla rodzin

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu MOŻNA / w ruchu* Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na warsztaty ruchowe dla rodzin, które poprowadzi tancerka Anna Dziedzic. Zajęcia oparte na koncepcji tańca kreatywnego pomogą rodzicom zwrócić uwagę na podstawowe aspekty ruchu, tj. przestrzeń i czas.

Swobodne i radosne spotkanie ruchowe dzieci z rodzicami, które pozwoli na naturalne wzmacnianie więzi poprzez zabawę w ruchu, dotyk, poczucie bliskości. Zajęcia budowane na bazie koncepcji tańca kreatywnego pozwalają nie tylko świetnie się wspólnie bawić, ale również pomogą zwrócić rodzicom uwagę na podstawowe aspekty ruchu tj. przestrzeń, czas, poziomy, rozmiar. To doskonała forma na twórcze współdziałanie w grupie, które pobudza kreatywność dzieci i rodziców.

Obowiązują stroje niekrępujące ruchów. Na salę uczestnicy wchodzą bez butów.

godz. 11.00-12.00 grupa I (dorośli z dziećmi od 3. miesiąca do 1,5 roku życia)

godz. 12.30-13.30 grupa II (dorośli z dziećmi od 1,5 do 3. roku życia)

Wejściówki w cenie 10 zł do odbioru w kasie biletowej GSW. W dniach 1-5 października w godz.10.00-16.00

Więcej informacji MOŻNA znaleźć na stronie galeriaopole.pl/pl/mozna

Anna Dziedzic – tancerka, choreografka, dyplomowana instruktorka tańca współczesnego (ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny 2010-2012, Kraków). Od 2011 roku prowadzi Grupę Tańca Współczesnego przy Uniwersytecie Opolskim, z którą zrealizowała spektakle B.O.D.Y. (2013) i Re:Rosas! (2014). Od 2017 roku prowadzi również regularne zajęcia z tańca kreatywnego dla dzieci w wieku 1,5-3 lat w Akademii Tańca Ramada w Opolu. Organizatorka wielu warsztatów w dziedzinie tańca i improwizacji ruchowej, m.in.: dotyczących tańca współczesnego dla młodzieży oraz działań ruchowych MATADO dla dzieci i opiekunów w ramach Opolskiej Nocy Kultury oraz poświęconych improwizacji i izraelskiej technice ruchu Gaga, prowadzonych przez znanych polskich instruktorów. Prowadzi również warsztaty dla rodzin z bardzo małymi dziećmi – m.in. w ramach projektu „Teatr – dotknij” w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz podczas Festiwalu małych Prapremier w Wałbrzychu

Autorka solowej etiudy tanecznej Za głęboko (Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie, 2012). Współtwórczyni spektaklu tanecznego Cho cho lilis granego w Teatrze Eko Studio w Opolu (2010) oraz performancu Miejsca, w których byłam kiedy nie było mnie tutaj pokazywanego przy Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu (2013). Tańczy w spektaklach dla najnajmłodszych w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak LABirynt (2015), blisko (2016), Łaskotki (2017). Uczestniczka wielu warsztatów z zakresu tańca współczesnego, improwizacji i innych form ruchu w Polsce i za granicą (m.in. Bytom, Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa, Barcelona, Tel Awiw). Ponadto mgr inż. budownictwa, projektantka, zajmującą się architekturą tekstylną. Prywatnie – mama trzylatka.

***

 

MOŻNA / w ruchu to projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych. W Opolu, Kluczborku i Kędzierzynie-Koźlu – miastach bez stałych scen tanecznych – zaprezentowane zostaną polskie i niemieckie spektakle interaktywne i instalacje skierowane do dorosłych w towarzystwie dzieci w wieku od kilku miesięcy do pięciu lat.

Prezentacjom towarzyszyć będzie platforma skierowana do osób zajmujących się tańcem współczesnym dla dzieci i edukacją, połączona z kursem mistrzowskim prowadzonym przez Alfredo Zinolę – wybitnego choreografa pracującego na stałe w Niemczech. To projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych.

Wydarzenie jest częścią projektu MOŻNA / w ruchu, w części prezentacji spektakli realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca.

IMIT (miniaturka)    Scena dla tańca 2017 (miniaturka)

Można Sdt 2018 belka (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Opole: Galeria Sztuki Współczesnej, Plac Teatralny 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close