Opole/ „Można / w ruchu”: „PIANKOWO” – warsztaty ruchowe dla rodzin z dziećmi

Zdjęcie: Opole/ „Można / w ruchu”: „PIANKOWO” – warsztaty ruchowe dla rodzin z dziećmi

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu MOŻNA / w ruchu* Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na warsztaty ruchowe dla rodzin, które poprowadzi Kolektyw Holobiont. Zajęcia będą polegały na turlaniu się, rodzinnych przytulasach, bieganiu, odkrywaniu i wspólnym budowaniu świata z pianek, z których powstała scenografia do spektaklu DOoKOŁA. Warsztaty będą okazją do pogłębiania więzi między opiekunami i dziećmi, zaangażowanych we wspólną niecodzienną aktywność, uruchamiającą wyobraźnię i ruch. Swobodna eksploracja przestrzeni i obiektów przez małe uczestniczki i uczestników będzie pretekstem do wspólnego działania i tworzenia.

Wejściówki w cenie 10 zł do odbioru w kasie biletowej GSW. W dniach 6-11 października kasa czynna w godz.10.00-18.00.

Warsztaty dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat.

– Czasami sobie myślę – powiedziała Karusia – że może jest jakieś inne miejsce. Piaskowy Wilk, choć przed chwilą prawie już zasnął, otworzył prawe oko. […]
– Jak to inne? zapytał.
– Na przykład wszystko jest jakby z pianki – wyjaśniła Karusia. – Dokładnie wszystko: słoty i krzesła, i ziemia, i każdy najmniejszy kamyk… I wyobraziła sobie, jak niesamowicie miękkie byłoby to piankowe miejsce. Można by bez końca przewracać się i nigdy nie nabić sobie guza. Odbijać się od wszystkiego jak piłka…

Asa Lind, ze zbioru Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły

Zarówno dorośli, jak i dzieci proszeni są o przyjście w stroju niekrępującym ruchów. W przestrzeń sali uczestnicy wchodzą bez butów – na bosaka lub w skarpetkach.

Warsztaty potrwają 1 godz. 15 min.

Kolektyw artystyczny Holobiont tworzą tancerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska i teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Powstał w 2017 roku i tworzą go dwie artystki: performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Obszarem twórczych zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc w swoich pracach taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Prace kolektywu oparte są na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuk performatywnych. Skupiając się na różnorodności twórczego zaangażowania odbiorców ich prac, artystki obserwują i badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę.

Więcej informacji: www.facebook.com/events/559672934452088/ lub: www.galeriaopole.pl/pl/mozna

***

 

*MOŻNA / w ruchu to projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych. W Opolu, Kluczborku i Kędzierzynie-Koźlu – miastach bez stałych scen tanecznych – zaprezentowane zostaną polskie i niemieckie spektakle interaktywne i instalacje skierowane do dorosłych w towarzystwie dzieci w wieku od kilku miesięcy do pięciu lat.

Prezentacjom towarzyszyć będzie platforma skierowana do osób zajmujących się tańcem współczesnym dla dzieci i edukacją, połączona z kursem mistrzowskim prowadzonym przez Alfredo Zinolę – wybitnego choreografa pracującego na stałe w Niemczech. To projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych.

Wydarzenie jest częścią projektu MOŻNA / w ruchu, który w części prezentacji spektakli realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca.

IMIT (miniaturka)    Scena dla tańca 2017 (miniaturka)

Można Sdt 2018 belka (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:30

Opole: Galeria Sztuki Współczesnej, Plac Teatralny 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close