Opole / „Opolska Scena Tańca” vol. 2: „Bombyx Mori” – konc. Aleksandra Maciejewska

Zdjęcie: Opole / „Opolska Scena Tańca” vol. 2: „Bombyx Mori” – konc. Aleksandra Maciejewska

„Bombyx Mori” – konc. Aleksandra Maciejewska. Fot. Martin Argyroglo

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza na spektakl Bombyx Mori w koncepcji Aleksandry Maciejewskiej, w ramach Opolskiej Sceny Tańca vol. 2.

Wersja do druku

Udostępnij

Trzy performerki wykorzystują̨ obszerne kostiumy jako narzędzie budowania hipnotycznej, a zarazem mrocznej choreografii inspirowanej twórczością̨ Loïe Fuller. Fuller to dziewiętnastowieczna prekursorka tańca współczesnego, której Serpentine Dance (Taniec serpentyn) z 1891 roku jest dzisiaj ikoniczny. Jej choreografie wykraczały poza ciało, pokazując, że ruch może być wynikiem interakcji z rzeczami – falującym materiałem i grą światła. Ola Maciejewska nie tworzy dokładnych rekonstrukcji jej choreografii, ale przechwytuje ich elementy i remiksuje, wydobywając krytyczny potencjał pytania o relację między ciałem a przedmiotem.

Realizatorzy:

Koncepcja: Ola Maciejewska
Dźwięk: Carola Caggiano z tancerzami
Światło, kierownictwo techniczne: Rima Ben Brahim
Koncepcja konstrukcji tanecznych: Jolanta Maciejewska
Realizacja konstrukcji tanecznych: Valentine Solé
Produkcja: Caroline Redy

http://www.tanzforumberlin.de/produktion/bombyx-mori/?fbclid=IwAR0u38MV3-

https://olamaciejewska.carbonmade.com/projects/5685374

Projekt Opolska Scena Tańca dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz budżetu Województwa Opolskiego.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Opole: Duża Scena, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, pl. Teatralny 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close