Opole / „Opolska Scena Tańca” vol. 2: „Cezary idzie na wojnę” – reż. Cezary Tomaszewski

Zdjęcie: Opole / „Opolska Scena Tańca” vol. 2: „Cezary idzie na wojnę” – reż. Cezary Tomaszewski

„Cezary idzie na wojnę” – reż. Cezary Tomaszewski. Fot. Pat Mic

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza na spektakl Cezary idzie na wojnę w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego w ramach Opolskiej Scena Tańca vol. 2.

Wersja do druku

Udostępnij

Opowieść performatywna o wyprawie na przed wojnie mitologicznego, wielogłowego bohatera o tym samym imieniu i nazwisku, co reżyser spektaklu i o wojnie, jaką wypowiada on widmom wojny.

Biografia reżysera rozpisana na 4 aktorów i pianistkę staje się pretekstem do przedefiniowania pojęć zastanych i wytworzenia własnego queerowego systemu fantazmatycznego. Spektakl, w którym legendarna choreografia Niżyńskiego do Popołudnia fauna Debussy’ego spotyka się z pieśnią Moniuszki w męskiej przebieralni, ćwiczenia aerobowe z wojenną symfonią Szostakowicza, a wspomnienie decyzji komisji poborowej sprzed lat staje się impulsem do uruchomienia campowej rewii. Przedstawienie zaliczane do najważniejszych teatralnych wydarzeń 2017 roku, nagrodzone na festiwalu Boska Komedia przez międzynarodowe jury w kategorii Zespół.

Realizatorzy:

Reżyseria: Cezary Tomaszewski
Obsada: Michał Dembiński, Weronika Krówka, Oskar Malinowski, Bartosz Ostrowski, Łukasz Stawarczyk
Realizatorzy: Bracia (Agnieszka Klepacka, Maciej Chorąży), Antoni Grałek, Justyna Wąsik, Klaudia Hartung-Wójciak
Produkcja: Komuna// Warszawa

https://komuna.warszawa.pl/spektakle/cezary-idzie-na-wojne/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Opole: Modelatornia, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, pl. Teatralny 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close