Opolska Scena Tańca 2024: Wykład „Co to jest i jakie korzyści może przynieść tobie Dance Thinking i Dance marketing?”

Zdjęcie: Opolska Scena Tańca 2024: Wykład „Co to jest i jakie korzyści może przynieść tobie Dance Thinking i Dance marketing?”

Natalia Gorzelańczyk, fot.Anna Zielińska

W ramach Opolskiej Sceny Tańca 2024 w dniu 22 września odbędzie się wykład prowadzony przez Natalie Gorzelańczyk pt. „Co to jest i jakie korzyści może przynieść tobie Dance Thinking i Dance marketing?”

Wersja do druku

Udostępnij

Czy zastanawiałaś/eś się kiedyś jak mocno taniec, ruch, choreografia jest obecna i zakorzeniona w naszym życiu i w (pop)kulturze? Czy zauważyłaś/eś jak bardzo motyw (po)ruszania i ekspresji naszego ciała może wpływać na drugą osobę? Czy i jakie korzyści,  może powodować połączenie marketingu i tańca (dance marketingu)?

Co łączy te dwa obszary?

Jeśli, którekolwiek z pytań Cię zainteresowało, serdecznie zapraszam(y) na wykład otwarty, podczas którego, będziesz miał/a okazję poszerzyć swoją wiedzę na ten temat!

Podczas spotkania prowadząca opowie szerzej o Dance thinkingu (myślenie wokół, poprzez i wobec tańca, ruchu, ciała, [poszerzonej] choreografii) i Dance Marketingu (komunikowanie się z odbiorcą, oraz forma promowania, budowania i utrzymywania relacji z danym środowiskiem, społecznością przez taniec, ruch, ciało, poszerzoną choreografię i różne działania online i offline).

Od zarania dziejów, zanim zaczęliśmy używać mowy werbalnej, komunikowaliśmy się właśnie, za pomocą gestów, ciała, ruchu. To ciekawe, że taniec towarzyszył człowiekowi od czasów pierwotnych, był formą ekspresji związanej z wyrażaniem siebie, cyklów przyrody, odzwierciedleniem otaczającej natury i jej zjawisk. Stanowił formę komunikacji społecznej i religijnej. Przejawiał się w obrzędach, rytuałach, był nośnikiem wierzeń, informacji, łatwo zakorzeniał się w pamięci. Taniec i różne jego formy były obecne we wszystkich epokach, aż do dziś.  Szczególnie teraz, wraz z rozwojem, a także zmianami różnych form funkcjonujących w Social Mediach, (m.in. pojawienie się platformy Tiktok) możemy zauważyć jeszcze silnie wiodący i przenikający motyw tańca z popkulturą i marketingiem.

Będzie wiele ciekawych przykładów i dużo wiedzy na temat tańca i marketingu, podanej w przyjemny i dostępny sposób. Nie musisz nic wiedzieć, nie musisz się przygotowywać,  po prostu przyjdź z otwartą głową!

22 września | niedziela | godzina 16.00
Foyer Dużej Sceny Teatru im. Jana Kochanowskiego, pl. Teatralny 12, Opole
Wstęp wolny

Prowadząca:

Natalia Gorzelańczyk – producentka kreatywna, menadżerka, ekspertka zewnętrzna wykładająca (od 2022 roku) content marketing na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się popularyzacją zauważonego i opisanego przez siebie zjawiska: dance marketingu. Jest współinicjatorką oddolnej grupy Producentek Performatywnych. W latach 2019-2021 zajmowała się produkcją i promocją w Art Stations Foundation Grażyny Kulczyk. Jest absolwentką Teatrologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Zarządzania (ze specjalizacją w marketingu) Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

W 2021 roku obroniła pracę magisterską na temat dance marketingu, a także napisała artykuł naukowy na tenże temat. W 2022 roku stworzyła artystyczno-społeczną kampanię dance marketingową Nie tańcz jak ci zagrają dla Fundacji Santander w ramach programu „Haki na Cyberataki”, realizowanego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. W 2023 roku stworzyła komercyjną, dance marketingową reklamę dla firmy MissiSleepy. W tym czasie napisała popularnonaukowy artykuł na temat dance marketingu, dla magazynu Nowy Marketing. Jest również współautorką tekstu na ten temat w książce Economy 4.0 and the Covid-19 Pandemic. Uczestniczyła jako Panelistka w III Kongresie Tańca, a także pełniła funkcję członkini Komisji w Polskiej Platformie Tańca (2023/2024), wydarzenia zorganizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. W 2024 roku była prelegentką Konferencji naukowo-środowiskowej W poszukiwaniu balansu, organizowanej w Mazowieckim Instytucie Kultury, oraz prelegentką podczas Konferencji Teatr-Literarura-Zarządzanie w Gdańsku.  Natalia Gorzelańczyk jest również inicjatorką petycji o wprowadzenie kategorii Taniec, do Paszportów Polityki.

Opolska Scena Tańca 2024. Plakat: materiały własne organizatora

Opolska Scena Tańca 2024

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza na kolejną odsłonę Opolskiej Sceny Tańca. Od 21 do 29 września widzowie będą mieli okazję oglądać uważnie przygotowaną selekcję polskich i zagranicznych spektakli  z obszaru tańca współczesnego, a także uczestniczyć w wykładach, warsztatach tanecznych oraz spotkaniach z twórczyniami i twórcami.

Opolska Scena Tańca to dziewięć dni wypełnionych spotkaniami ze sztuką tańca w najróżniejszych jej przejawach.

Spektakle:

  • Silence (chor. Linda Kapetanea, Jozef Fruček)
  • Tu mieszkamy (reż. Alicja Morawska-Rubczak)
  • Oubliette (chor. Karol Miękina)
  • One hundred falls (chor. Jakub Mędrzycki, Ilona Gumowska)
  • WOW (chor. Marta Wołowiec)
  • Drganie jednej struny (Katarzyna Chmielewska, Magdalena Reiter, Jakub Truszkowski)
  • Części ciała (chor. Ramona Nagabczyńska)
  • Intermezzo (chor. Janusz Orlik)

Warsztaty:

  • Masterclass: Fighting Monkey Practice (Prowadzący: Jozef Fruček i Linda Kapetanea)
  • Lekcja siedząca (Prowadząca: Natalia Iwaniec)
  • GAGA (Prowadząca: Natalia Iwaniec)
  • Taniec współczesny (Prowadząca: Wiktoria Frącz)
  • Warsztat Czego ludzie nie powiedzą… (Prowadzący: Tomasz Pomersbach)
  • Warsztat Krecha. Rysunkowa gimnastyka (Prowadzący: Magda Wolnicka, Józef Chyży)
  • Warsztat Poruszeni (Prowadzący: Janusz Orlik, Antek Kurjata)
  • Contakids (Prowadząca: Anna Wańtuch)

Oprócz tego organizatorzy zaplanowali wykłady, spotkania z artystami, wystawy oraz projekcje filmów. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: https://teatropole.pl/ost-2024

Portal taniecPOLSKA.pl jest patronem medialnym Opolskiej Sceny Tańca.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Opole: Foyer Dużej Sceny Teatru im. Jana Kochanowskiego, pl. Teatralny 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close