Ostrołęka/Festiwal Teatralny InQbator 2014: Gregg Goldston „Louder Than Words”

Zdjęcie: Ostrołęka/Festiwal Teatralny InQbator 2014: Gregg Goldston „Louder Than Words”

Fot. Bartek Cieniawa

Wersja do druku

Udostępnij

Wieczór Louder Than Words to komedia, dramat, piękno i finezja sztuki teatru pantomimy. Spektakl składać się będzie zarówno z nowych, jak i klasycznych etiud. Goldston jest znany w świecie jako jeden z najlepszych solistów pantomimy. The New York Times nazwał jego przedstawienia „feerią fizycznej wirtuozerii”, zaś Marcel Marceau powiedział o swoim uczniu: „jego wizja rozwinęła sztukę pantomimy”. Chociaż króluje wesołość, śmiech często ustępuje miejsca nabożnej ciszy, gdy niewiarygodny wdzięk jego przedstawienia oczarowuje nas i zabiera poza granice naszego czasami zbyt ciasnego świata.

Gdy w 1975 roku Gregg Goldston zobaczył przedstawienie Marcela Marceau, błyskawicznie rozpoczął trwającą do dziś przygodę ze sztuką pantomimy. Pierwsze kroki stawiał u Richmonda Sheparda; uczył się także u Moni Yakim oraz Stefana Niedziałkowskiego, a w końcu także długo współpracował ze swoim idolem – Marceau – który stał się dla niego mentorem i bliskim przyjacielem. Marceau powiedział o swoim uczniu: „jego wizja rozwinęła sztukę pantomimy.

Od ponad 35 lat Gregg występuje jako solista w USA, Azji i Europie, w unikalny sposób łącząc balet i taniec współczesny. Założył również wędrowny siedmioosobowy zespół The Invisible People oraz trio The Funny Bones z siedzibą na Manhattanie. W 1980 roku założył szkołę dla mimów The Goldston School for Mimes – intensywny program letnich szkoleń w Gambier w stanie Ohio. Szkoła organizowała seminaria z udziałem Marcela Marceau, Stefana Niedziałkowskiego, jak również letnie sezony przedstawień pantomimy. Goldston był jej dyrektorem do 2001 roku. Obecnie szkoła działa pod nazwą The School for Mime Theatre. W 2005 roku Gregg zaczął prowadzić warsztaty festiwalowe w Warszawie.

Szczegółowe informacje o Festiwalu Teatralnym InQbator znajdują się na stronie: www.festiwalinqbator.pl

Program festiwalu

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Ostrołęka: Ostrołęckie Centrum Kultury, ul. Inwalidów Wojennych 23 (Scena Główna)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close