Ostrołęka: Festiwal Teatralny InQbator 2014

Zdjęcie: Ostrołęka: Festiwal Teatralny InQbator 2014

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Głośniej niż słowa to tytuł jednego ze spektakli i zarazem myśl przewodnia tegorocznej edycji Festiwalu Teatralnego InQbator. Festiwa będzie trwał trzy dni, a jego tematem będzie kontynuacja roli ruchu w teatrze czyli sztuka ulicy, pantomima, teatr tańca i szeroko pojęte sztuki performatywne. To już piąta edycja festiwalu i trzecia poświęcona tej formie przekazu artystycznego. Wystąpią m.in.: Teatr Woskesinnia (UR), Teatr Makata (PL), Teatr Novego Fronta (CZ/RU), Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy (PL), Gregg Goldston (USA).

Teatr bez słów stawia aktorowi wysokie wymagania, ale zarazem daje mu ogromne możliwości artystycznego wyrażania siebie. Skłania do ciągłych poszukiwań takich środków wyrazu, które w sposób komunikatywny, ale niebanalny przekażą widzowi opowiadaną historię emocją, gestem, wyrazem twarzy, ułożeniem ciała, zatrzymaniem ręki w ruchu, itp.

Dla młodzieży szkolnej zorganizowany został konkurs na recenzję  Napisz o milczeniu, a będzie o Tobie głośno. Do zdobycia atrakcyjne nagrody oraz dobre oceny w szkole. Autorzy recenzji, które nie zdobyły nagrody, ale zostały dobrze ocenione, otrzymają rekomendację adresowaną do nauczycieli, sugerującą wystawienie pozytywnej oceny z języka polskiego.

Szczegółowe informacje o Festiwalu Teatralnym InQbator znajdują się na stronie: www.festiwalinqbator.pl

Program festiwalu

Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Miasto Ostrołęka, Ostrołęckie Centrum Kultury

Patronat Honorowy: Marszałek Samorządu Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Ostrołęki

Partner: Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Ostrołęce

Patroni Medialni: e-teatr.pl, Kurier Ostrołęcki, Radio Nadzieja, Radio OKO, Radio Dla Ciebie, eostroleka.pl, epowiatostrolecki.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

Ostrołęka: Ostrołęckie Centrum Kultury, ul. Inwalidów Wojennych 23; okolice DH Kupiec (ul. Prądzyńskiego)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close