Otrębusy: Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” pt. „Folkowe Wariacje”

Zdjęcie: Otrębusy: Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” pt. „Folkowe Wariacje”

Plakat: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” zaprasza na koncert Folkowe Wariacje.

Wersja do druku

Udostępnij

Folkowe Wariacje to koncert grup dziecięco-młodzieżowych Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, podsumowujący pracę młodych tancerzy i kadry.

Grupy dziecięce zasilają szeregi Zespołu od 2001 roku. Praca z najmłodszymi zaowocowała inicjatywą utworzenia w 2008 grupy młodzieżowej oraz młodszej grupy muzycznej. Od czasu istnienia obu grup powstało wiele kompozycji tanecznych wzbogacających repertuar Zespołu, ukazujących młodego ducha „Warszawianki”, dziecięcą radość i zabawę. Dzieci i młodzież reprezentowały Zespół i Polskę na Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych m.in. na Tajwanie, w Chorwacji, na Cyprze, we Francji, w Portugalii, na Azorach, w Macedonii i Tajlandii.

Młodzi wykonawcy zaprezentują folklor z różnych regionów Polski oraz obrazki sceniczne w ciekawych choreografiach
i niebanalnych aranżacjach muzycznych na najwyższym poziomie artystycznym. Ten niezapomniany wieczór upłynie w atmosferze dziecięcej radości i niezwykłości, która zawsze towarzyszy występom „Warszawianki”.

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Otrębusy: Matecznik Mazowsze, ul. Świerkowa 2

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close