Piła: Polski Teatr Tańca „Żniwa” – reż. Igor Gorzkowski, chor. Iwona Pasińska

Zdjęcie: Piła: Polski Teatr Tańca „Żniwa” –  reż. Igor Gorzkowski, chor. Iwona Pasińska

Fot. Andrzej Janikowski

Wersja do druku

Udostępnij

W Regionalnym Centrum Kultury w Pile Polski Teatr Tańca zaprezentuje publiczności jeden ze swoich najnowszych spektakli Żniwa, który był pierwszą produkcją zrealizowaną po zmianie dyrekcji. Spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego z choreografią Iwony Pasińskiej zapowiada nowy kierunek teatru, a widzowie będą mieli okazję zobaczyć na scenie cały zespół artystyczny Polskiego Teatru Tańca oraz śpiewaka Adama Struga. Spektakl nawiązuje do obrzędów towarzyszących żniwom oraz cyklu prac rolnych, natury i życia człowieka – zarówno w planie etnograficznym (inspirowanym m.in. pracami Oskara Kolberga oraz Rokiem Polskim Zofii Kossak), jak i w szerszym ujęciu antropologicznym i filozoficznym. Fabularną oś spektaklu wyznacza motyw powrotu Odysa, na podstawie eposu Homera, oraz Powrotu Odysa Stanisława Wyspiańskiego.

Wykonawcy – tancerze Polskiego Teatru Tańca oraz aktor wcielą się w role protagonistów, eksplorując różne warianty wydarzeń w przestrzeni ruchu i słowa. Fizyczna i psychologiczna intensywność działań wkomponowana została w ascetyczną oprawę wizualną spektaklu. W warstwie muzycznej wykorzystano kompozycje Eugeniusza Rudnika, pioniera polskiej muzyki elektronicznej. Partie wokalne, w oparciu o motywy polskiej muzyki tradycyjnej, stworzy i wykona Adam Strug.

Dramaturgia i reżyseria: Igor Gorzkowski

Muzyka: Eugeniusz Rudnik i Adam Strug

Choreografia: Iwona Pasińska oraz artyści Polskiego Teatru Tańca

Kostiumy: Adriana Cygankiewicz

Realizacja świateł: Przemysław Gapczyński, Mariusz Porada

Projekt dźwięku: Michał Garstecki (Free Flay Music)

Asystent spektaklu: Katarzyna Rzetelska

Artyści: Urszula Bernat-Jałocha, Fabian Fejdasz, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Jerzy Kaźmierczak, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Michał Przybyła, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong oraz gościnie Maciej Cymorek

Bilety: 10 zł/15 zł | http://bilet.rck.pila.pl/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Piła: Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji, pl. Staszica 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close