Pińczów/Myśl w ruchu 2019: „Noc Świętojańska” – pokaz finałowy projektu „WY_tańcz_to”

Zdjęcie: Pińczów/Myśl w ruchu 2019: „Noc Świętojańska” – pokaz finałowy projektu „WY_tańcz_to”

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na plenerowe widowisko taneczne Noc Świętojańska w wykonaniu uczestników projektu WY_tańcz_to. Pokaz będzie zwieńczeniem trzymiesięcznej pracy dzieci i młodzieży, które dzięki projektowi, współorganizowanemu przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019, poznawały różne style tańca i oglądały spektakle taneczne. Przygotowane przez nie widowisko inspirowane będzie obrzędami i wierzeniami związanymi ze słowiańskim świętem Nocy Kupały.

O widowisku:

Kupalnocka to święto ognia, wody, słońca i księżyca, radości i miłości. W czasie tej magicznej nocy rozpalano ogniska, w których palono zioła, w trakcie radosnych zabaw odbywały się różnego rodzaju wróżby i tańce. Dziewczęta puszczały w nurt rzeki wianki z zapalonymi świecami. W niektórych regionach wierzono, że do święta Kupały nie można było kąpać się w rzekach, strumieniach czy jeziorach, natomiast kąpiel po zmroku lub przed wschodem słońca leczyła rozmaite dolegliwości.

 

Bieżące informacje z realizacji projektu na stronie: www.psck.pl

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019.

***

Program Myśl w ruchu jest programem własnym Instytutu Muzyki  i Tańca, w ramach którego wspierane są projekty edukacyjne w dziedzinie tańca, adresowane do uczniów szkół podstawowych lub ponadpodstawowych oraz wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych, trwające minimum 3 miesiące. Adresatami mogą być dzieci i młodzież w wieku szkolnym bez niepełnosprawności i z niepełnosprawnościami oraz grupy integracyjne. Istnieje możliwość tworzenia także grup mieszanych z osobami dorosłymi (np. rodzice, seniorzy). Każdy z projektów w ramach programu składa się z warsztatów praktycznych i zajęć teoretycznych, w ramach projektu uczestnicy oglądają również spektakle tańca. Efekty praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności. Projekty przygotowywane są we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close