Pokonkursowa wystawa „Taniec – energia ciała i wyobraźni”

Zdjęcie: Pokonkursowa wystawa  „Taniec – energia ciała i wyobraźni”

Wersja do druku

Udostępnij

Wystawa gromadzi prace tegorocznych laureatów corocznego konkursu Taniec – energia ciała i wyobraźni towarzyszącego od pięciu lat Międzynarodowym Spotkaniom Teatrów Tańca. Nagrodzone fotografie zostaną także zamieszczone w specjalnym tanecznym kalendarzu na rok 2012.

Konkurs tworzy platformę do spotkania, konfrontacji i dialogu tych dwóch dziedzin sztuki – tańca i fotografii. Niezwykła dyskusja i artystyczne porozumienie jest możliwe dzięki uniwersalności języka obu tych dziedzin, które – choć skrajnie różne – mogą się wzajemnie uzupełniać.

Tegoroczne prace konkursowe oceniały osobowości uznane w dziedzinie fotografii, sztuk plastycznych, teatru i tańca: Leszek Mądzik – twórca Sceny Plastycznej KUL, reżyser teatralny, scenograf, fotografik, Hanna Strzemiecka – twórczyni i wieloletni dyrektor artystyczny Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca oraz wieloletni choreograf Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej i Lubelskiego Teatru Tańca, Natasza Ziółkowska – Kurczuk – reżyserka filmowa i telewizyjna, scenarzystka, dziennikarka.

Spośród tegorocznych prac konkursowych Jury wyłoniło do nagród następujących Laureatów:

II nagroda  – Marta Zgierska, Lublin

II nagroda  – Wojciech Domagała, Kielce

III nagroda – Marta Ankiersztejn, Warszawa

oraz wyróżniło fotografie:

Marta Ankiersztejn, Warszawa

Martyna Pająk, Biskupice

Tadeusz Chudy, Kraków

Wojciech Gdowski, Kraków

ARCHIWUM PREZENTACJI

Foyer oraz Patio Sztuki ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close