Połczyn-Zdrój IX.Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego: coaching improwizacji z Jackiem Owczarkiem

Zdjęcie: Połczyn-Zdrój IX.Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego: coaching improwizacji z Jackiem Owczarkiem

Jacek Owczarek z Pracownią Fizyczną podczas próby do spektaklu Zdarzenia, Wiedeń. Fot. Kailai Chen.

Wersja do druku

Udostępnij

Zapraszamy tancerzy zaawansowanych do wzięcia udziału w intensywnym coachingu improwizacji z Jackiem Owczarkie, od poniedziałku 23 lipca do niedzieli 29 lipca 2012, w ramach 9 Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego w Połczynie Zdroju / I turnus. Uczestnicy coachingu przez 6 dni będą badać metody pracy nad spektaklem improwizacji i sposoby improwizacji scenicznej pod przewodnictwem Jacka Owczarka. Wypracował on w ostatnich latach autorską, innowacyjną metodę pracy nad improwizacją sceniczną, a jego praca doktorska na Akademii Muzycznej w Łodzi dotyczyła sposobów budowania wypowiedzi scenicznej poprzez improwizację. Praca z tancerzami dotyczyć będzie takich zagadnień jak praca z procesem i kanałami zmysłowymi, wypowiedź indywidualna i grupowa, zależność pomiędzy improwizacją ruchową i muzyczną, kompozycja w improwizacji.

Wykładowcy w grupie coachingowej D1:

Jacek Owczarek

Dawid Lorenc

Iwona Olszowska

Dodatkowo opcjonalnie poranna joga z Krzysztofem Skolimowskim

Regulamin i zapisy ( online lub poprzez pobranie formularza )

http://owtw.webnode.com/zapisy2/

Tancerze, którzy chcą wziąć udział w coachingu improwizacji proszeni są o zaznaczenie grupy D1 w formularzu zgłoszeniowym i obowiązkowo o dopisanie artystycznej notki biograficznej oraz przebiegu doświadczenia z improwizacją w formularzu zgłoszeniowym w „Uwagach”. Na tej postawie przebiegnie rekrutacja na coaching.


Zapisy trwają do 23 czerwca 2012. Uczestnicy zostaną powiadomieni o wyniku rekrutacji mailem.

Akredytacja: 350 zł

Nocleg i wyżywienie:

Noclegi proponujemy w trzech klasach lekcyjnych w jednej ze szkół, gdzie na sali gimnastycznej odbywają się zajęcia. Trzeba zabrać ze sobą karimaty i śpiwory. Znajduje się tam też zaplecze sanitarne (prysznice, toalety), ale nie ma kuchni. Cena tych noclegów jest bardzo przystępna i wynosi ( od 22.07 do 30.07.2012 ) – 70zł

Wyżywienie oferowane przez organizatora to trzy posiłki dziennie w restauracji „Gordon”, możliwa jest też opcja wyżywienia wegetariańskiego. Wyżywienie składa się z 3 posiłków dziennie. Cena wynosi ( 7 dni ) – 250zł

Inne możliwości noclegów i wyżywienia we własnym zakresie, na stronie www miasta Połczyn Zdrój:

http://www.polczyn-zdroj.pl/content/view/76/

Możliwość kontynuacji warsztatów w Połczynie po coachingu:

Uczestnicy coachingu mogą zapisać się także na II turnus warsztatów, trwający do piątku 3 sierpnia.

Więcej informacji na stronie www.owtw.pl

Wydarzenia dodatkowe, towarzyszące 9 Ogólnopolskim Warsztatom Tańca Współczesnego:

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny dla uczestników coachingu:

22.07 Niedziela przyjazd uczestników

23.07 Poniedziałek 20:30 – 21:30 oficjalne otwarcie warsztatów / obowiązkowe spotkanie organizacyjne

24.07 Wtorek 20:30 – 01:00 wieczór zapoznawczy / impreza

25.07 Środa 20:30 – 23:00 wykłady teoretyczne1

26.07 Czwartek 21:00 – 22:00 przygotowania do pokazu plenerowego2

27.07 Piątek

20:30 – 21:30

22:00 – 01:00 przygotowania do pokazu plenerowego

jam session3

28.07 Sobota

11:00 – 13:00

15:00 – 18:00

19:00 – 20:00

20:00 – 21:30

22:00 – 05:00 wykłady teoretyczne

kino tańca4

przygotowania do pokazu plenerowego

pokaz plenerowy

bankiet / impreza

29.07 Niedziela 12:00 – 24:00 wyjazd wypoczynkowy nad jezioro Drawsko5

1 Wykłady odbędą się w każdym dniu z dwoma wykładowcami, każdego dnia z innymi, panele będą się odbywały po około 1 – 1,5 godziny w Centrum Kultury w Połczynie Zdroju. Zaproszeni goście: Juliusz Grzybowski ( taniec a filozofia ), Leszek Bzdyl ( dyskusje o tańcu ), Witold Jurewicz ( ruch a taniec), Krzysztof Skolimowski ( taniec a kultura wschodu ), Jacek Owczarek ( improwizacja w tańcu ), Sonia Nieśpiałowska-Owczarek ( zarządzanie projektem tanecznym ).

2 Pokaz plenerowy jest corocznym happeningiem przygotowanym przez wykładowców oraz uczestników OWTW. Akcje plenerowe, performensy uliczne i improwizacje odbywają się na terenie Parku Zdrojowego i miasta Połczyn Zdrój. Pokaz zazwyczaj ma pewną ustaloną kompozycję.

3 Jam session. Sama idea i nazwa biorą się z improwizowanych spotkań muzyków jazzowych. W tanecznym wydaniu improwizuje się ruchem, samemu bądź z partnerami we wcześniej ustalonej przestrzeni.

4 Pokazy filmów tańca odbędą się 28 lipca w Centrum Kultury w Połczynie Zdroju. Fundacja Kino Tańca przygotuje projekcję krótkometrażowych filmów tańca poprzedzonych prelekcją.

5 Zorganizowany wyjazd wypoczynkowy autokarem nad jezioro Drawsko. Przewidziane atrakcje rekreacyjne. W przypadku złej pogody, dzień wolny.

Wykładowcy coachingu improwizacji z Jackiem Owczarkiem:


Jacek Owczarek – Choreograf, tancerz, pedagog tańca, improwizacji i kontakt improwizacji. Od 1996 uczy tańca i kontakt improwizacji na warsztatach ogólnopolskich, międzynarodowych i kursach instruktorskich oraz w PPSKAK w Kaliszu. W latach 1994-2003 zatańczył w kilkunastu spektaklach Teatru Tańca ALTER Witolda Jurewicza. Brał udział w międzynarodowych projektach, współpracował z Teatrem Bretoncaffe w Warszawie oraz przy filmach Michała Tywoniuka i Darii Kopiec. Wiceprezes Fundacji Kino Tańca. Tworzył ruch sceniczny i występował w przedstawieniach teatralnych m.in. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Teatrze Starym w Krakowie, Teatrze Nowym w Łodzi. Od 2007 roku jest wykładowcą na Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2007 roku założył w Łodzi grupę Pracownia Fizyczna. Prezes Stowarzyszenia MOVIN’ ŁÓDŹ.

Dawid Lorenc – tancerz, choreograf, pedagog tańca współczesnego. W 2006 roku ukończył program Training Cycle w słynnej szkole Anny Teresy De Keersmaker Performing Arts Research and Training Studios (PARTS) w Brukseli. Od 1999r. związany z Teatrem Tańca Figiel prowadzonym przez Małgorzatę Lorenc. W latach 2003-06 tancerz Teatru Tańca Alter Witolda Jurewicza. Laureat nagród na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Stypendysta: Ministra Kultury 07`, European Commission 06’-07’, Flemish Community 08’ oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 10`. Był uczestnikiem międzynarodowej wymiany programu danceWEB 10`. Uczestnik wielu festiwali, warsztatów, projektów tanecznych oraz wymian w Europie i na świecie. Od 2008 pracuje z grupą Wima Vandekeybusa Ultima Vez w Brukseli. Członek stowarzyszenia Movin Łódź oraz Stowarzyszenia Połczyńskie Innowacje Kulturalne. Instruktor tańca współczesnego i improwizacji na warsztatach w całej Polsce. Współorganizuje Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego w Połczynie Zdroju.

Iwona Olszowska – tancerka, choreograf, pedagog tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance. Dyplomowany Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca EST w Krakowie. Prowadzi zajęcia w Hurtowni Ruchu, krakowskiej PWST oraz w Bytomiu, na Uniwersytecie rzeszowskim, na kursach instruktorskich i warsztatach tańca w Polsce i za granicą / Ukraina, Anglia, Rosja /. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary. Kontakt improwizacji uczyła się od Andrew Harwooda, Peter Bingham, Ray Chung, Chris Aiken, Eckhard Muller, Joerg Hassman, Danny Lepkof, Milan Milana Kozanjka, Ka Rastler, Steve’a Bats’a, Tal Anvi, Jenny Hack, Pilobolus, Bill Young, Daniel Werner, Benno Voorhama, Yaniv Mintzer, Adriana Russi. Obecnie tworzy choreografie autorskie solowe oraz dla zespołów /min. Polskiego Teatru Tańca oraz teatralne /min. dla Teatru Rozmaitości, Teatru Starego, Słowackiego w Krakowie/. Jako tancerka brała udział w projektach międzynarodowych. Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugali, Czechach, na Ukrainie, Mołdawii. Otrzymała nagrody za choreografię oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego /ArtsLink w Nowym Jorku/.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

POŁCZYN ZDRÓJ

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close