Połczyn-Zdrój: X Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego „Na bosaka” / I Połczyński Festiwal Tańca

Zdjęcie: Połczyn-Zdrój: X Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego „Na bosaka” / I Połczyński Festiwal Tańca

Fot. z archiwum festiwali A PART

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 28 lipca – 10 sierpnia 2013 roku w Połczynie Zdroju odbędą się jubileuszowe X Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego „Na bosaka” oraz towarzyszący warsztatom po raz pierwszy Połczyński Festiwal Tańca.

W programie festiwalu obok prezentacji spektakli konkursowych i projekcji kina tańca, znajdą się akcje uliczne i plenerowe z udziałem tancerzy i muzyków, widowiska taneczne, spektakl improwizacji, pokazy efektów pracy po intensywnych warsztatach tematycznych, wykłady teoretyczne i rozmowy panelowe, spotkania jam session, integracyjne imprezy taneczne, zajęcia praktyczne i lekcje otwarte dla uczestników i publiczności Festiwalu.

Festiwal obejmuje Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego, odbywające się już po raz dziesiąty. Organizatorzy proponują ponad 600 godzin wypełnionych tańcem w 20 różnych tematycznie zajęciach, prowadzonych przez 20 wybitnych  polskich instruktorów. Uczestnicy samodzielnie wybierają poszczególne zajęcia, ścieżki tematyczne, lekcje otwarte i intensywne zajęcia weekendowe.

 

Oferta warsztatowa jest skierowana nie tylko do tancerzy, ale również do instruktorów, improwizatorów, performerów lubiących działać w specyficznych przestrzeniach i na łonie natury, dzieci uczestników, osób z kontuzjami i wadami układu ruchowego, a także dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z tańcem.

Tak jak w zeszłym roku warsztaty dzielą się na dwa turnusy. Pierwszy od 28 lipca do 4 sierpnia, drugi od 3 do 10 sierpnia. Widzów zapraszamy szczególnie na pokazy konkursowe (od 31 lipca do 2 sierpnia), które odbywać będą się w Kinie Podhale od godziny 20.30, a także na happeningi, których najwięcej zobaczyć będzie można 4 sierpnia od godziny 18.00 na terenie miasta i parku zdrojowego.

Wszelkie informacje i zapisy na warsztaty dostępne na stronie: www.owtw.pl

Ramowy program

Szczegółowy opis zajęć warsztatowych

KONKURS:

Organizatorzy zapraszają również wszystkich młodych twórców teatru tańca do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się w ramach I Połczyńskiego Festiwalu Tańca w dniach 31.07-3.08.  Na konkursie obowiązuje ograniczenie wiekowe dla twórców od 16 do 33 roku życia. Zgłoszenia w formie nadesłania nagrania wideo spektaklu, przyjmowane są do 25 czerwca 2013. Spośród nadesłanych spektakli, wybranych zostanie około 10 prac konkursowych. W jury konkursu zasiądą: Witold Jurewicz, Jacek Owczarek, Leszek Bzdyl, Ryszard Kalinowski oraz Anna Piotrowska. Pula nagród wynosi 10,000 zł, przewidziano także nagrody specjalne oraz dwie rezydencje choreograficzne. Jedna odbędzie się podczas drugiego turnusu OWTW pod okiem jednego z trzech mentorów: Leszka Bzdyla, Ani Piotrowskiej lub Jacka Owczarka, druga to kilkudniowa rezydencja w Instytucie Polskim w Wiedniu. Dodatkowo jeden lub więcej spektakli, mogą zostać wyróżnione promocją na inne festiwale teatrów tańca w Lublinie i Białymstoku, których przedstawiciele i kuratorzy będą zaproszonymi obserwatorami konkursu.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia do konkursu dostępne na stronie www.owtw.pl

Konkurs dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ARCHIWUM PREZENTACJI

POŁCZYN ZDRÓJ: Organizator: Stowarzyszenie “Połczyńskie Innowacje Kulturalne”, Plac 1000-lecia 5/10

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close