Polkowice/XVI Festiwal Oblicza Teatru: Wrocławski Teatr Pantomimy „Zuzanna i starcy” – reż. Leszek Mądzik oraz wystawa zdjęć Magdaleny Franczuk

Zdjęcie: Polkowice/XVI Festiwal Oblicza Teatru: Wrocławski Teatr Pantomimy „Zuzanna i starcy” – reż. Leszek Mądzik oraz wystawa zdjęć Magdaleny Franczuk

Zuzanna i starcy. Fot. Magdalena Franczuk

Wersja do druku

Udostępnij

Zuzanna i starcy w reżyserii Leszka Mądzika Wrocławskiego Teatru Pantomimy tym razem zostanie pokazana podczas XVI Festiwalu Oblicza Teatru w Polkowicach. Spektaklowi, jak i całym Obliczom Teatru,  towarzyszyć będzie wystawa zdjęć pantomimy autorstwa Magdaleny Franczuk Epoka namiętności. Cykl zdjęć koresponduje z biblijnym motywem Zuzanny i starców podejmowanym w przedstawieniu. Historia Zuzanny to opowieść o erogenności kobiecego piękna i wdzięku, które budzą w mężczyznach potrzebę zdobywania i posiadania ciała kobiety. Jej ciało staje się obiektem pożądania, zachwytu i spełnienia. Opowiadanie o Zuzannie z Księgi Daniela reżyseruje Leszek Mądzik. W przedstawieniach Leszka Mądzika dominuje ruch, światło i muzyka. Sceniczne obrazy przesycone są symbolicznymi wizjami i treściami metafizycznymi. Muzykę do przedstawienia skomponował Jan A. P. Kaczmarek.

Od reżysera:

Zuzanna i starcy – bezsłowny obraz, wypełniający czas spektaklu, jest próbą zajrzenia do tych pokładów ludzkiej wrażliwości i namiętności, które wyzwalają zachowania i postawy człowieka, w różnych porach jego wieku, wobec kobiety. Kobiety, która swoją tajemnicą i erogennością prowadzi w świat, gdzie rozsądek i zasady spalają się, jak bohaterowie przywołanych wydarzeń. Te rozżarzone węgle pragnień, pożądań, a nade wszystko spełnień potrafią zamienić w popiół jego autorów.”

Leszek Mądzik

Leszek Mądzik jest twórcą Plastycznej Sceny KUL – jeden z najwybitniejszych twórców teatru plastycznego w Europie. W jego przedstawieniach dominuje ruch, światło i muzyka. Sceniczne obrazy przesycone są symbolicznymi wizjami i treściami metafizycznymi.

Muzykę do przedstawienia napisał Jan A.P. Kaczmarek – jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie kompozytorów muzyki filmowej i teatralnej. Autor muzyki do ponad pięćdziesięciu filmów długometrażowych i dokumentalnych, laureat Oscara za muzykę do filmu Marzyciel. Twórca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk.

Scenariusz, reżyseria, scenografia i kostiumy: Leszek Mądzik
Muzyka: Jan A. P. Kaczmarek

Występują: Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Aneta Piorun, Artur Borkowski, Mateusz Kowalski, Radomir Piorun, Krzysztof Roszko, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk

Sprzedaż biletów:

Polkowickie Centrum Animacji, tel. 76 746 88 14
bilety w cenie: 35 zł, 30 zł.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Polkowice: Aula Forum, ul. Skalników 6

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close