Poznań/2. Festiwal „Granice natury – granice kultury”: Jo Strømgren Kompani „Salve Regina”

Zdjęcie: Poznań/2. Festiwal „Granice natury – granice kultury”: Jo Strømgren Kompani „Salve Regina”

Jo Strømgren Kompani „Salve Regina” 2. Festiwal „Granice natury – granice kultury”

2. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Granice natury – granice kultury potrwa w Polskim Teatrze Tańca od 27 do 30 kwietnia 2022. Na jego zakończenie Jo Strømgren Kompani pokaże spektakl Salve Regina.

Wersja do druku

Udostępnij

Życie może być udręką. To prawda. Gdzie zatem szukać ukojenia i pocieszenia? Salve Regina to wędrówka przez różne epoki, podróż w czasie poprzez stagnację i wzburzenie, władzę i niemoc, feudalizm i indywidualizm. Tytuł spektaklu nawiązuje do hymnu maryjnego, który od tysięcy lat daje nadzieję i pocieszenie potrzebującym. JSK kontynuje tę tradycję.

Choreografia i scenografia: Jo Strømgren
Obsada: Ellen Lindblad, Henriette Hamli/Angela Dematté, Nora Svendsgård, Mikael Rønne, Jakub Medrzycki, Jon Filip Fahlstrøm/Jason Kittelberger
Kostiumy: Bregje van BalenReżyseria świateł: Stephen Rolfe
Muzyka: Claudio Monteverdi, Alessandro Scarlatti, Antonio Vivaldi, Jørgen Knudsen
Dyrektor artystyczny, Oslo Dance Ensemble: Merete Lingjærde
Realizacja kostiumów: Johanna Sutinen
Film promocyjny: Tale Hendnes/Dansens Hus OsloDofinansowanie: Arts Council Norway
Czas trwania: 70 min

Jo Strømgren to wybitny choreograf, autor sztuk teatralnych. Jego prace pokazywane były w 64 krajach, do tej pory stworzył ponad 150 spektakli. Urodził się w 1970 roku w norweskim Trondheim, gdzie uczył się baletu klasycznego oraz pracował przez kilka lat jako tancerz tańca współczesnego, zanim kontuzja zmusiła go do poszukiwań bardziej multidyscyplinarnej kariery twórczej. Jako niezrzeszony choreograf często jest angażowany przez zespoły baletowe, wśród nich: Wiener Staatsopernballet, The Royal Danish Ballet, Staatsoper Nürnberg Ballet, Gothenburg Ballet, Ballet de l’Opera National du Rhin, Royal Swedish Ballet i inne. Obecnie jest związany z Narodowym Baletem Norweskim. Jo stworzył wiele przedstawień tańca współczesnego dla takich zespołów, jak: Cedar Lake Dance Company, Danish Dance Theatre, Carte Blanche Dance Company, Cloud Gate Ensemble, Scottish Dance Theatre, Helsinki Dance Company, Repertory Dance Theatre Utah, Iceland Dance Company, Bern Ballet, Staatsheater am Gärtnerplatz München czy Staatstheater Braunschweig. Jako reżyser teatralny specjalną miłością darzy dramaty Henrika Ibsena i głównie pracuje w teatrach skandynawskich: The Norwegian National Theatre, The Royal Danish Theatre, Reykjavik City Theatre, The National Theatre of Bergen, Malmö City Theatre. Na scenie międzynarodowej współpracował m.in. z Philadelphia Live Arts i Teatrem Puszkina w Moskwie. Jest także zaangażowany w reżyserię filmową, jeden współtworzonych przez niego filmów pt. Closed był prezentowany podczas 1. edycji MFTT „Granice natury – granice kultury” w 2021 roku.

***

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Granice natury – granice kultury zderza różne stylistyki i rozumienia pojęć „natura” i „kultura”. Festiwal w swoim założeniu ma prezentować bogactwo i różnorodność sztuki tańca, która nie pozostaje obojętna wobec otaczającej natury.

Bilety
Spektakl:
Normalny: 70 zł
Ulgowy: 40 zł

Dostępne w siedzibie Teatru oraz w serwisie bilety24.pl.

Karnety (4 spektakle)
Normalny: 210 zł
Ulgowy: 120 zł

Dostępne wyłącznie w siedzibie Teatru w godzinach 10.00-18.00 (pn.-pt.) oraz na 30 minut przed spektaklami repertuarowymi i wydarzeniami odbywającymi się przy ul. Taczaka 8. Pula karnetów jest limitowana.

Jo Strømgren Kompani „Salve Regina”. Fot. Erik Berg

Jo Strømgren Kompani „Salve Regina”. Fot. Erik Berg

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Polski Teatr Tańca, ul. Taczaka 8

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close