Poznań/AAT 2019: Rosalind Crisp i Andrew Morrish „Improvisation Performance Intensive” – coaching

Zdjęcie: Poznań/AAT 2019: Rosalind Crisp i Andrew Morrish „Improvisation Performance Intensive” – coaching

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2019, którą poprowadzą Rosalind Crisp i Andrew Morrish.

Zanurzając się w swych indywidulanych, ale wciąż komplementarnych praktykach, australijscy artyści oferują uczestnikom intensywny trening, w ramach którego połączą swoje dotychczasowe doświadczenia. Rosalind zaproponuje skupienie na oddechu, wadze ciała, kościach, cielesnych powierzchniach oraz na praktycznych narzędziach pozwalających znacząco rozszerzyć zakres ruchu. Jej praktyka wyposaża tancerzy w umiejętności konieczne do zrozumienia indywidualnych historii zapisanych w ich ciałach i do tego, jak nieustannie renegocjować je w tańcu. Jej metoda polega na zwracaniu uwagi na to, jak taniec powstaje i jak tworzyć go w czasie rzeczywistym obierając – zarówno jako punkt wyjścia, jak i taneczny budulec – materialność własnego ciała.

Andrew praktykuje solową improwizację i rozwija ją poprzez doskonalenie takich narzędzi  jak  oddech, ciało, głos, wyobraźnia i komunikacja. Podczas pracy z Andrew każdy uczestnik rozwija indywidualny styl performowania, a  doskonalone  umiejętności wspierają performującego w podejmowaniu decyzji podczas samego aktu wykonywania. Te narzędzia, umiejętności i trenowane procesy angażują  przede wszystkim uwagę i są dodatkowo napędzane przez pragnienie komunikacji.

Uczestnicy coachingu powinni spodziewać się przede wszystkim przyjemności.

Rosalind Crisp jest jedną z najbardziej cenionych tancerek i choreografek w Australii. W ciągu trwającej już trzydzieści lat kariery stworzyła znaczący dorobek artystyczny, będący odpowiedzią na liczne zamówienia i propagujący wymianę kulturalną między Europą i Australią. Podstawę artystycznej pracy Rosalind stanowi nieustająca studyjna praktyka badawcza. Opracowane przez nią narzędzia do auto-choreografii dają tancerzom świadomość zapisanych w ich ciałach historii i umożliwiają im postrzeganie ich przez pryzmat różnych części ciała. W uznaniu dla jej podejścia do choreografii i metody tańca, Rosalind otrzymuje zaproszenia z całego świata do wspierania poszukiwań artystycznych i nauczania oraz prezentowania swoich prac. W jej najnowszych projektach ciało absorbuje eksterminację ekologiczną trwającą nieustannie w Australii. Jej osobiste przeżycie gwałtownej degradacji środowiska w jej części świata zmusza ją jako artystkę do walki o zmianę (posiadając mniej niż 7% swoich pierwotnych zasobów leśnych, Australia ma najwyższe na świecie tempo wymierania gatunków). www.omeodance.com

Andrew Morrish jest niezależnym performerem, badaczem i nauczycielem improwizacji dzielącym swój czas między Europę a Australię. Swoją pracę z improwizacją rozpoczął w 1982 roku w Theatre of the Ordinary Ala Wundera w Melbourne. W 1987 roku stworzył z innym założycielem tego teatru, Peterem Trotmanem, duet Trotman and Morrish, który realizował niezwykłe improwizacje na scenach Australii i Stanów Zjednoczonych do 1999 roku, kiedy to Andrew przeniósł się do Sydney i skupił na rozwijaniu improwizacji solowej. Obecnie Andrew występuje i uczy improwizacji oraz podejmuje liczne współprace w Australii i Europie. W 2014 roku prowadził zajęcia i występował w Australii (Melbourne, Perth i Sydney), we Francji (Paryż, Ladornac i Royaumont), w Szwajcarii (Zurych), w Niemczech (Berlin, Kolonia i Lipsk) i w Wielkiej Brytanii (Huddersfield, Londyn i Bristol), a także w Finlandii (Tampere), Norwegii (Oslo) i Polsce (Poznań) oraz w Estonii (Viljandi), Szwecji (Sztokholm) i Chorwacji (Hvar).

Uwaga!

W dniach 2-6 lutego 2019 Andrew Morrish poprowadzi specjalną sesję coachingową swojej praktyki, dedykowaną artystom, którzy praktykują Improwizację Solową i chcą doskonalić się w tej metodzie. Aby wziąć udział w tej sesji należy nadesłać osobne zgłoszenie z dopiskiem „coaching /Andrew Morrish” na adres aplikacje@starybrowarnowytaniec.pl.

Koszt sesji: 300 zł

Aplikować mogą TYLKO artyści, którzy wzięli już wcześniej udział w jakimkolwiek warsztacie z Andrew.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close