Poznań/AAT: Alessio Castellacci – coaching „dźwięczące ciała | ruchome głosy”

Zdjęcie: Poznań/AAT: Alessio Castellacci – coaching  „dźwięczące ciała | ruchome głosy”

Fot. z materiałów ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

Od prowadzącego: [podczas zajęć] badamy dziedzinę podświadomej obrazowości fizycznej i akustycznej jako dostępnego źródła wyrażania głosu i ruchu. Na początku nawiązujemy kontakt ze swoim głosem na poziomie osobistym, wzmacniając powiązania pomiędzy oddechem, ruchem i dźwiękiem i uruchamiając gotowość na niezwykłe formy zaangażowania głosowego. Następnie zanurzamy się w swoje zdolne do swobodnych skojarzeń ciało chwytając się i jadąc po trajektorii każdego przelotnego impulsu fizyczno-głosowego będącego reakcją na otoczenie nadając ich energii czytelne i wyartykułowane kształty.

Poza gestami bawić się będziemy mową automatyczną i surrealistycznymi opowiadaniami starając się przekształcić nastrój zabawy w bogaty i świadomy stan performatywny. Podzielimy się małymi zespołowymi improwizacjami ucząc się od siebie nawzajem.

Alessio Castellacci jest performerem, nauczycielem i kompozytorem dźwięku mieszkającym i pracującym od 2007 r. w Berlinie. W ciągu ostatnich dziesięciu lat stworzył metodę pedagogiczną zajmującą się badaniem głosu i ruchu opartą na przyjemności, intuicyjnej precyzji i świadomości percepcyjnej, której naucza regularnie w całej Europie. Jest członkiem kolektywu Fingersix i dyrektorem artystycznym programu SMASH-Berlin zajmującego się nauczaniem w zakresie performance’u eksperymentalnego.

www.smash-berlin.com
www.fingersix.com

Coaching dla profesjonalistów

Poniedziałek 02.09 – Piątek 06.09

Zgłoszenia należy przesyłać na adres m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com
do 24 sierpnia 2013!, w temacie e-maila AAT Castellacci. Proszę dołączyć profesjonalne CV.

Koszt coachingu: 250 zł

Z powodów zdrowotnych coaching Dany Mitsman przewidziany jako moduł dotyczący pracy z głosem Alternatywnej Akademii Tańca 2013 nie może się odbyć. Mam nadzieję, ze zaprosimy Was na jej coaching w przyszłym roku.

Alternatywna Akademia Tańca 2013

informacje o programie

dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN mini (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close