Poznań/AAT: Dalija Aćin – coaching

Zdjęcie: Poznań/AAT: Dalija Aćin – coaching

Dom wariatów

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 28 maja – 1 czerwca w Poznaniu (SBNT) odbędzie się kolejny coaching w cyklu Alternatywnej Akademii Tańca.

Tym razem zajęcia poprowadzi pochodząca z Serbii tancerka i choreografka, Dalija Aćin.

Będzie to jedna z najbardziej alternatywnych odsłon tego projektu. Lukę w edukacji tanecznej pragniemy wypełnić coachingiem dla artystów zainteresowanych nurtem bardzo słabo rozwiniętym w Polsce – profesjonalnym tańcem współczesnym dla dzieci. Młodzi tancerze będą pracować z choreografką, która od blisko piętnastu lat tworzy własne produkcje dla dorosłych, współpracuje z najważniejszymi ośrodkami tańca w Europie (m.in. Tanzquartier Wien, a jednocześnie od pięciu lat prowadzi intensywne poszukiwania na obszarze tańca współczesnego dla dzieci. Istotne może okazać się również jej pochodzenie – rozwój tańca współczesnego w Serbii napotkał na podobne przeszkody jak w Polsce, a choć nie jest to kraj będący w światowej czołówce ośrodków tańca, okazuje się, że właśnie tam, za sprawą m.in. Aćin, powstają choreografie dla dzieci doceniane na całym świecie.Coaching z Aćin będzie koncentrował się na poszukiwaniu możliwych form komunikacji z dziećmi poprzez ruch. Artystka nie traktuje twórczości dla najmłodszych jako infantylnej i prostej formy sztuki, lecz przyglądając się temu, jak poruszają się dzieci, wsłuchując w ich potrzeby, tworzy swoje profesjonalne choreografie. W swojej pracy podchodzi do dzieci w sposób niezwykle otwarty, tworzy spektakle interaktywne, włączające najmłodszych do akcji i czerpiące inspirację z ich nieograniczonej ekspresji.

Dalija Aćin – ukończyła szkołę baletową w Belgradzie (Baletska škola „Lujo Davičo”), tańca uczyła się na zajęciach z znanymi europejskimi choreografami, jak m.in. Thierry Baë, Martin Sonderkamp czy Frans Poelstra. Należy do czołówki serbskich choreografów i tancerzy współczesnych, jest jednocześnie kuratorem i promotorem bałkańskiego tańca najnowszego, m.in. członkiem rady artystycznej międzynarodowego projektu Akademii Tańca Nomad (Nomad Dance Academy) oraz kuratorem Festiwalu Tańca Współczesnego KONDENZ w Belgradzie. Jedna z najbardziej wyraźnych i utalentowanych choreografek młodego pokolenia z Serbii, znana na całym świecie jako autorka nieprzeciętnych choreografii dla najmłodszych, inicjatorka rozwoju twórczości dla dzieci poniżej 3 roku życia w Serbii, od blisko piętnastu lat tworzy również własne produkcje dla dorosłych, współpracuje z najważniejszymi ośrodkami tańca na całym świecie, a jednocześnie od pięciu lat prowadzi intensywne poszukiwania na obszarze tańca dla dzieci. Jej spektakle pokazywane były m.in. w Japonii, Korei, Turcji, Niemczech, Austrii i krajach bałkańskich.

Strona artystki: www.dalijaacin.net
Profesjonale CV artystki: www.archiz.rs/temp/acin/eng/cv.html
Materiał o jednym z jej przedstawień dla dzieci: youtu.be/_U0PryksD68

Zgłoszenia należy przesyłać na adres m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com

do 18 maja 2012 (wraz profesjonalnym CV). Na zakończenie coachingu w dniu 1 czerwca odbędzie się otwarty pokaz pracy.

Więcej informacji: http://www.starybrowarnowytaniec.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

POZNAŃ: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close