Poznań/AAT: Doris Stelzer – coaching „Praktyka choreograficzna”

Zdjęcie: Poznań/AAT: Doris Stelzer – coaching „Praktyka choreograficzna”

Fot. ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach warsztatu uczestnicy będą mogli poznać proces twórczy austriackiej choreografki Doris Stelzer; zajęcia pozwolą na poznanie metod improwizacyjnych, za pomocą których artystka tworzy ruch do swoich spektakli, a które zazwyczaj nakładają na tancerza bardzo wiele ograniczeń, by w ten sposób pobudzić fizyczną kreatywność wykonawcy. Warsztat każdemu uczestnikowi da szansę na indywidualną pracę i stworzenie materiału ruchowego, który w ramach laboratorium poddany zostanie dalszym manipulacjom. Dzięki temu postawić będzie można pytania o warstwę znaczeniową zmieniającą się w zależności od zastosowanych do pracy nad materiałem narzędzi choreograficznych, zmian w percepcji i zmian kontekstu.

Doris Stelzer urodziła się w Austrii, studiowała biotechnologię i taniec. Interesują ją przede wszystkim możliwości, jakie oferuje ciało w swoich fizycznych i anatomicznych aspektach. W 2001 roku otrzymała stypendium danceWEB, uczestniczyła też w programach artist-in-residence na ImPulsTanz Festival w 2006 roku oraz Workspace Brussels w 2009 roku. Współpracowała m.in. z Barbarą Krauss, Olegem Soulimenko i Lisą Hinterreithner. Jej przedstawienia były pokazywane na: shifted views – extended 2007 (WUK, ARGE Kultur Salzburg), shifted views 2007 (ImPulsTanz – 8:tension), performance parcours – microscopic view part 2 2007 (MAK), microscopic view 2005 (dietheater Künstlerhaus, TQW, ImPulsTanz), inner space/outer space 2004 (imagetanz, dietheater Künstlerhaus, KosmosTheater, tanz_house festival Salzburg, Tanzherbst Dresden/D). W 2008 roku otrzymała stypendium austriackiego Ministerstwa Kultury, a od kwietnia do grudnia była rezydentką w K3 – Centre for Choreography | Tanzplan Hamburg w Kampnagel, gdzie odbyła się premiera views in progress. W czasie letnich warsztatów na ImPulsTanz 2009 przygotowała projekt gender jungle – wo/man. W ramach MAK Nite 09 pokazała bodies resituated, oparte na performance’ach shifted views i views in progress.

Coaching dla profesjonalistów

Poniedziałek 21 paźdcziernika – Piątek 25 października

Zgłoszenia należy przesyłać na adres m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com
do 12 października 2013!, w temacie e-maila AAT Stelzer. Proszę dołączyć profesjonalne CV.

Koszt coachingu: 250 zł

Alternatywna Akademia Tańca 2013

informacje o programie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close