Poznań/AAT: „Laboratorium Tuning Scores – kompozycja, komunikacja oraz zmysł wyobraźni” – coaching

Zdjęcie: Poznań/AAT: „Laboratorium Tuning Scores – kompozycja, komunikacja oraz zmysł wyobraźni” – coaching

Lisa Nelson. Fot. z materiałów ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

Laboratorium Tuning Scores – kompozycja, komunikacja oraz zmysł wyobraźni

Tuning Scores to performatywny research, którego głównym punktem zainteresowania jest badanie fizycznych podstaw wyobraźni. Pytania jakie pojawiają się w procesie krążą wokół zagadnień : co tak naprawdę postrzegamy, gdy patrzymy na taniec? Oraz: co postrzegamy, gdy sami tańczymy? Poprzez świadome sterowanie zmysłami w czasie poruszania się, a także podczas oglądania tańca, zaczynamy identyfikować biologiczne, kulturowe oraz idiosynkratyczne (swoje własne, wrodzone) schematy, według których zmysły konstruują nasze doświadczenia. Schematy te mówią nam o tym jak i co postrzegamy w trakcie jakiejkolwiek aktywności, wpływają na nasz odbiór ruchu oraz na to, jak budujemy jego znaczenia, zwłaszcza podczas interakcji między tym, co w nas i tym, co poza nami.

Koncentrując się na zmyśle wzroku, dotyku i słuchu, Tuning Scores prowokują spontaniczne kompozycje eksponujące decyzje /opinie naszego ciała i inicjujące jego ”dialog w działaniu” – dialog z przestrzenią, czasem, ruchem i marzeniem, by skomponować własne doświadczenie. Eksploracje przekraczają granice dyscyplin oraz dostarczają nam narzędzi i ram dla komunikacji i współpracy pomiędzy wszystkimi uczestnikami sesji. Jednocześnie oferują nam także szansę wnikliwego spojrzenia na zagadnienie zarówno wykonywania tańca, jak i procesu jego tworzenia.

Lisa Nelson – amerykańska performerka, improwizatorka i twórca tańca – bada rolę zmysłów w procesie wykonywania tańca oraz podczas jego obserwacji/percepcji od blisko 40 lat. Zaczynając od analizy tańca l. 70 I 80. XXw. , także w kontekście sztuki video, opracowała metodę spontanicznej kompozycji i formę jej przedstawiania, którą nazwała „tuning scores”. Lisa Nelson jeździ po świecie występując, ucząc i tworząc spektakle, pielęgnując także wieloletnie współprace z innymi artystami wśród których najważniejsze to praca z legendarnym Stevem Paxtonem, Danielem Lepkoffem czy artystką video Cathy Weis.

W 1987 roku Lisa otrzymała prestiżową nowojorską Bessie Award, a w 2002 roku Alpert Award in the Arts. Od ponad 30 lat jest współredaktorem prestiżowego magazynu Contact Quarterly. Mieszka w Vermont, USA.

Coaching dla profesjonalistów

Poniedziałek 26.11 – Piątek 30.11

Otwarty pokaz pracy

Piątek 30.11 / 19:00 / Studio Słodownia +3 / wstęp wolny

Zgłoszenia

należy przesyłać na adres m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com
do 16 listopada 2012! Proszę dołączyć profesjonalne CV.

Koszt coachingu: 250 zł

Alternatywna Akademia Tańca 2012

informacje o programie

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close