Poznań/AAT: Peter Pleyer – coaching „Odkryj swoje idiosynkratyczne ciało”

Zdjęcie: Poznań/AAT: Peter Pleyer – coaching „Odkryj swoje idiosynkratyczne ciało”

Fot. Petera Pleyera.

Wersja do druku

Udostępnij

Pierwszy coaching dla profesjonalistów w ramach tegorocznej edycji Alternatywnej Akademii Tańca (2012) poprowadzi Peter Pleyer.

O coachingu:

Poprzez studia nad anatomicznymi obrazami, pracę z partnerem i praktykę authentic movement, odkryjemy nasze najbardziej osobiste ruchowe zdolności i możliwości. Poczynając od rozgrzewki, w ramach której poprzez różne ćwiczenia pracować będziemy nad budzeniem naszej indywidulanej energii, zajęcia proponują studia z zakresu ideokinetic bodywork – techniki rozwijanej miedzy innymi przez takie artystki jak Mable Todd, Lulu Sweighard, Barbara Clark, Andre Bernard, Eva Karczag.
Poprzez improwizacje i praktykę authentic movement będziemy zgłębiać zmysłową świadomość odczuć oraz sposobów poruszania się i tańczenia.

Peter Pleyer uczył się tańca w European Dance Development Center przy Art Academy w Arnhem w Holandii. Pracował w Nowym Jorku z Yoshiko Chuma, jako tancerz i asystent choreografa oraz w Paryżu z Markiem Tompkinsem. Od lat współpracuje z Eszter Gal w Budapeszcie. Wystąpił na Impro Festiwal w Nowym Jorku oraz na paryskich obchodach dwudziestolecia contact improvisation. Opracowuje choreografie do własnych występów (jest laureatem konkursu choreograficznego w Groningen). Od 2000 roku mieszka w Berlinie. Ostatnio oddaje się zgłębianiu tajników teorii tańca. Często prowadzi i nadzoruje projekty performatywne w Niemczech i Szwecji. Koncentruje się tam na nowych metodach treningu tanecznego i kompozycji – takich, w których kluczową rolę odgrywa improwizacja. Swój spektakl Choreographing books prezentował w poznańskim Browarze. Peter jest współtwórcą projektów edukacyjnych dla choreografów w Berlinie, a także częścią osobowości fikcyjnej polskiej tancerki Veroniki Blumstein. Prowadził warsztaty History in Practice m.in. podczas Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu, P.O.R.C.H. w Stolzenhagen, Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, na wydziale choreografii w Arnhem, w Jerozolimie, berlińskim HZT oraz Tanzquartier w Wiedniu. Od 2007 pełni funkcję dyrektora artystycznego berlińskiego festiwalu młodej choreografii – Tanztage Berlin.

Coaching dla profesjonalistów
Poniedziałek 27.02 – Piątek 03.03. 2012

Zgłoszenia należy przesyłać na adres m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com
do 20 lutego 2012. Proszę dołączyć profesjonalne CV.
Koszt coachingu: 250 zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Stary Browar w Poznaniu, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close