Poznań/AAT: Vincent Colomes – pokaz po coachingu „Double Skin/Double Mind”

Zdjęcie: Poznań/AAT: Vincent Colomes – pokaz po coachingu „Double Skin/Double Mind”

Fot. z archiwum ASF

Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec i Alternatywna Akademia Tańca zapraszają na pokaz powarsztatowy uczestników coachingu Vincenta Colomesa Double Skin/Double Mind.

Metoda Double Skin / Double Mind odzwierciedla podstawowe zasady, na których swoją pracę opiera znakomity choreograf Emio Greco. W ramach warsztatu każdy z uczestników jest zachęcany do rozbudzania w sobie kreatywności poprzez odkrywanie nowych sposobów pracy z ciałem. Oddech, Skoki, Rozciąganie, Redukcja i Przeniesienie to słowa-klucze, które opisują poszczególne części warsztatu. Poprzez pracę zarówno na poziomie ciała jak i umysłu uczestnicy dążą do fizycznej metamorfozy, w której działanie zlewa się z intencją tworząc jedną całość – ruch. Podczas zajęć nacisk położony jest na głęboką koncentrację, maksymalny wysiłek, a nawet fizyczne wyczerpanie. Pokonując granice własnych możliwości tancerze przestają kontrolować to jakich kształtów nabiera ich ruch. W tym stanie mogą przekraczać granice społecznie – a także i prywatnie – ustanowione dla ciała. Repertuar ruchów rozwija się w sposób nieskrepowany, sam z siebie, tak więc tancerz już nie może kryć się za fasadą dekoratywnych ornamentów. Musi zamiast tego skupić się na świadomym tworzeniu ruchu, pamiętając, że w każdym przypadku jest to nowy, niepowtarzalny proces. Ten szczególny stan przypominający trans jest możliwy tylko wtedy, gdy tancerz podda się całkowicie emocjom i pozwoli sobie na niczym nieskrępowaną komunikację ciałem.

Vincent Colomes ukończył Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris w 1995, specjalizacja balet klasyczny. Tańczył dla Ballet Victor Ullate, Ballet National de Marseille Roland Petit, Introdans, Ballets Gulbenkian and Compagnie Metros. W 2006 roku dołączył do grupy ICK Amsterdam. Od 2008 roku uczy także w wielu instytucjach w całej Europie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close