Poznań / Akademia Wychowania Fizycznego: pokaz dyplomowy kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej

Zdjęcie: Poznań / Akademia Wychowania Fizycznego: pokaz dyplomowy kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej

Spektakl dyplomowy kierunku taniec w kulturze fizycznej na AWF w Poznaniu; Fot. Maciej Zakrzewski

Już  lutego studenci kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu zaprezentują tegoroczny dyplom artystyczny specjalności Nauczyciel tańca i choreograf.

Wersja do druku

Udostępnij

Pokaz dyplomowy odbędzie się 2 lutego 2024 o godz. 17.00 na gościnnych deskach Sceny Wspólnej w Poznaniu. Przedstawionych zostanie 29 autorskich etiud solowych, które są efektem pracy w ramach przedmiotu Projekt specjalnościowy indywidualny, prowadzony przez dr Paulinę Wycichowską oraz mgr Adriana Radwańskiego.

Etiudy będzie oceniać Komisja powołana w Zakładzie Tańca, w której zasiądzie prof. dr hab. Ewa Wycichowska, dr Aleksandra Karpińska, mgr Agnieszka Doberska oraz protokolantka mgr Katarzyna Ambroszczyk. Etiudy prezentowane w ramach kierunku są przeważnie bardzo różnorodne, ponieważ studentki i studenci tworzą ją w gatunkach tańca, z którymi się najbardziej utożsamiają jak np. w tańcu współczesnym, tańcu ulicznym, tańcu ludowym lub towarzyskim. W minionych latach choreografie przeważnie miały osobisty charakter, a młode twórczynie i twórcy dzielili się sprawami nurtującymi ich pokolenie, nie unikając trudnych tematów, ale i odwołując się do ideałów. Tancerki i tancerze poruszali m.in. temat depresji, śmierci bliskiej osoby, a także wzywali do zatrzymania się w pędzie dnia codziennego i czułości.

Studentki specjalności Instruktor Tańca Terapeutycznego będą prezentować swoje Projekty Specjalnościowe Indywidualne 5 lutego 2024 w kameralnej sali przed Komisją w składzie: prof. dr hab Ewa Wycichowska, prof. dr hab. Stanisław Kowalik, prof. AWF dr hab. Piotr Gronek oraz protokolantka Katarzyna Ambroszczyk.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Poznań: Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close