Poznań/Akcja CIAŁO!: 2-dniowe warsztaty improwizacji w ruchu. Prowadzenie: Olga Gawlik i Agnieszka Rybak

Zdjęcie: Poznań/Akcja CIAŁO!: 2-dniowe warsztaty improwizacji w ruchu. Prowadzenie: Olga Gawlik i Agnieszka Rybak

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 23-24 maja (środa-czwartek w godz. 18.00-21.00) AKCJA CIAŁO! zaprasza do Poznania na warsztaty improwizacji w ruchu, które poprowadzą Olga Gawlik i Agnieszka Rybak. Pierwszy dzień poświęcony zostanie kontakt improwizacji, a drugi odbędzie się jako Laboratorium ruchu: ruch i improwizacja taneczna.

DZIEŃ 1:

 

TECHNIKA: KONTAKT IMPROWIZACJA

Kontakt improwizacja jest techniką tańca opierającą się na ŚWIADOMYM posługiwaniu się swoim ciałem w kontakcie ze sobą, partnerem, grupą.Tancerze w kontakt improwizacji skupiają się na fizycznych odczuciach dotyku, utrzymywaniu i traceniu balansu, podnoszeniach i upadkach w tańcu z innymi ludźmi. Kreują w ten sposób dialog w ruchu. Tańczący nie dążą do osiągnięcia celu, raczej do ciągłego, nieprzerwanego spotkania we właściwym miejscu i czasie, ze zmieniającą się fizyczną rzeczywistością. (Paxton)

 

DZIEŃ 2:

 

LABORATORIUM RUCHU. RUCH I IMPROWIZACJA TANECZNA.

Warsztaty są skierowane do osób zainteresowanych intensywną pracą z ciałem i praktyką uważności w ruchu, pragnących rozwinąć swój potencjał w improwizacji tanecznej i otworzyć przestrzeń dla wyrażania osobistego ruchu i tańca. Poprzez badanie percepcji sensorycznej, oddechu, kontakt ze sobą tu i teraz stopniowo pogłębimy świadomość odczuwania ciała. Będziemy poszukiwać inspiracji do ruchu wewnątrz i na zewnątrz; jak pozostać w ciągłej interakcji Ja<=>Świat – przepływie energii i myśli; jak Ja mogę zmieniać     i wpływać na środowisko oraz jak środowisko może zmieniać i inspirować mój taniec. Będziemy eksperymentować z kompozycją, czasem, przestrzenią, płaszczyznami ruchu… Będziemy pracować solo, w parach, w grupie tworząc ciągle zmieniającą się improwizowaną kompozycję. Będziemy badać różne perspektywy na taniec oraz korelację – oglądającego i tańczącego.

Dzięki przyjaznej i wspierającej atmosferze pracy możemy odkryć i rozwijać swoją ekspresję ruchową. Dzięki wzmożonej koncentracji umysłu i obecności w ciele tańcząc możemy przeżyć niezwykłą podróż w głąb siebie.

Na zakończenie warsztatów osoby chętne zapraszamy do wzięcia udziału w JAM SESSION!

 

Miejsce: Magiel Kultury, ul. Tylne Chwaliszewo 23/1, Poznań.

 

Koszt: 2 dni warsztatów: 100zł; 1 dzień warsztatów: 55zł;

dla osób, które wpłacą całość do 16 maja: 90zł za całe warsztaty*

 

Organizacja/ zapisy: Joanna Ogrodnik

+48535322998; +48791010749; oasioasi@gmail.com

*W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach wpłaty nie są zwracane.

Organizator zatrzega sobie, że warsztaty odbędą się, jeśli zgłosi się min. 10 osób.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

POZNAŃ: Magiel Kultury, ul. Tylne Chwaliszewo 23/1, w godz. 18.00-21.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close