Poznań/Akcja Ciało: 3-dniowe warsztaty kontakt improwizacji z Agnieszką Rybak i Olgą Gawlik

Zdjęcie: Poznań/Akcja Ciało: 3-dniowe warsztaty kontakt improwizacji z Agnieszką Rybak i Olgą Gawlik

TaniecPOLSKA

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 24-26 w ramach Akcji ciało odbędą się 3-dniowe warsztaty kontakt improwizacji, prowadzone przez Laboratorium Ruchu w składzie Agnieszka Rybak i Olga Gawlik

Kontakt improwizacja jest fascynującą techniką tańca opierającą się na ŚWIADOMYM posługiwaniu się swoim ciałem w kontakcie ze sobą, partnerem, grupą. Tancerze w kontakt improwizacji skupiają się na fizycznych odczuciach dotyku, utrzymywaniu i traceniu balansu, podnoszeniach i upadkach w tańcuz innymi ludźmi. Kreują w ten sposób dialog w ruchu. Tańczący nie dążą do osiągnięcia celu, raczej do ciągłego, nieprzerwanego spotkania we właściwym miejscu i czasie, ze zmieniającą się fizyczną rzeczywistością. (S. Paxton)

Agnieszka Rybak: Od wielu lat praktykuje różne formy tańca jako metodę pracy, opartą na procesach wewnętrznych, wpływającą na swobodne wyrażanie siebie, elastyczność, rozluźnienie i kreatywność. Doświadczenie zdobywała biorąc udział w projektach teatralnych ,praktykując afro – brazylijską sztukę walki Capoeirę a także eksperymentując z różnymi formami ruchu, z których największym odkryciem jest Contact Improvisation. Uczyła sie miedzy innymi u :Milan Kozanek (Slov),Iwona Olszowska (Pol), Sebastian Flegiel ( Pol), Alicia Grayson (USA), Yaniv Mintzer (Isr), Nina Martin (USA), Maria Grudskaya (Rus), Adrian Russi (Switzerland ) Daniel Lepkof (USA). Ukończyła szereg programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Aktualnie adeptka Academy of New Dance and Improvisation. Stale praktykuje i doskonali swój warsztat w zakresie tańca i pracy z ciałem w kraju i za granicą. Jest praktykiem i nauczycielem Kino Mana- hawajskiej pracy z ciałem, której głównym elementem jest masaż LOmi LOmi NUI (www.lomilominui.com.pl) Prowadzi, współtworzy i organizuje liczne warsztaty pracy z ciałem. Współtwórca Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE. www.cyrkulacje.com

Olga Gawlik: Ukończyła szkoły z kierunkiem tańca w Polsce (Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA), Danii (Uniwersytet Ludowy Vestjyllands) i Izraelu (Adama Dance School) oraz pogłębiała swoją wiedzę uczestnicząc w licznych warsztatach kontakt improwizacji, tańca współczesnego, improwizacji i performance, metody BMC… W pracy dyplomowej badała możliwości zastosowania aspektów tańca rytualnego w choreoterapii. Prowadzi zajęcia z różnymi grupami wykorzystując elementy tańców etnicznych (m.in. afro-kubańskiego tańca palo), pracę ze świadomością ciała, improwizację, kontakt improwizację oraz budowanie choreografii. Występowała w Izraelu w choreografiach tańca współczesnego oraz przedstawiała swój solowy projekt taneczny. „W swojej pracy poszukuję prostego, optymalnego i zgodnego z prawami natury ruchu. Pasjonuje mnie odkrywanie i rozwijanie indywidualnego charakteru poruszania się każdej osoby. Kontakt z własnym ciałem jest dla mnie podstawą dla świadomego ruchu i tańca, jest także sposobem zrozumienia siebie oraz najcenniejszym drogowskazem w życiu.”
zem w życiu.”

Zapisy:
Joanna Ogrodnik oasioasi@gmail.com
tel.791 010 749

Harmonogram:

24-26 kwietnia w godz. 18.00-21.00.

Koszt:

120zł – 3 dni po 3 godz
50 zł jeden dzień warsztatów
Warunkiem rezerwacji miejsc jest wpłata 60 zł na konto – podam indywidualnie osobom zapisanym.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: 24-26 kwietnia w godz. 18.00-21.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close