Poznań: Akcja Ciało! – Gawlik, Rybak, Ogrodnik

Zdjęcie: Poznań: Akcja Ciało! – Gawlik,  Rybak, Ogrodnik

Projekt: Maciej Salamon.

Wersja do druku

Udostępnij

AKCJA CIAŁO! zaprasza na całoroczny cykl warsztatów dotyczących ruchu i improwizacji. Warsztatybędą odbywać się w Poznaniu. Podczas wielu warsztatów, prowadzonych przez różne osobowości twórczebędziemy dążyć do rozwoju świadomości ciała, rozwoju własnych możliwości ruchowych i twórczejtransformacji w ruch zebranych w ciele doświadczeń. W dalszym etapie będziemy uczyć się myśleniao czasie, przestrzeni, formie i kompozycji poprzez ciało i ruch. Intensywne warsztaty będą odbywać się razw miesiącu. Dodatkowo regularnie będziemy kontynuować pracę z ciałem podczas spotkańzakońoczonych jam sessions.

Kalendarz najbliższych warsztatów:
24 października (środa) 18.30 – 21.30. Warsztat Improwizacji w Kontakcie z Olgą Gawlik.
29 października (poniedziałek) 19.30 – 21.00. Regularna praca z ciałem/ jam session (Joanna Ogrodnik)
12 listopada (poniedziałek) 19.30 – 21.00. Regularna praca z ciałem/ jam session (Joanna Ogrodnik)
14 listopada (środa) 18.30 – 21.30. Warsztat Improwizacji w Kontakcie z Olgą Gawlik.
19 listopada (poniedziałek) 19.30 – 21.00. Regularna praca z ciałem/ jam session (Joanna Ogrodnik)
27, 28, 29 listopada od 19.00 do 21.00. Intensywne warsztaty Improwizacji w Kontakcie.
Prowadzenie: Olga Gawlik i Agnieszka Rybak.

Agnieszka Rybak – od wielu lat praktykuje różne formy tańca jako metodę pracy, opartą na procesach wewnętrznych, wpływającą naswobodne wyrażanie siebie, elastyczność, rozluźnienie i kreatywność. Doświadczenie zdobywała biorąc udział w projektach teatralnych,praktykując afrobrazylijską sztukę walki Capoeirę, a także eksperymentując z różnymi formami ruchu, z których największym odkryciem jestCONTACT IMPROVISATION. Ukończyła kurs instruktorski„Improwizacja Tańca i Symbolika Ciała”oraz kurs instruktorski„TerapiiEkspresyjnych”. Obecnie praktykuje i doskonali swój warsztat w zakresie rozwoju osobistego, Kino Mana- hawajskiej pracy z ciałem, którejgłównym elementem jest masaż LOmi LOmi NUI (www.lomilominui.com.pl) oraz tańca w kraju i za granicą. Prowadzi, współtworzyi organizuje liczne warsztaty pracy z ciałem. Współtwórca Wrocławskiego Festiwalu Ruchu Cyrkulacje www.cyrkulacje.com

Joanna Ogrodnik – artystka sztuk wizualnych, performerka, fotograficzka. Tańca współczesnego uczyła się w szkole tańcawspółczesnego Muelle 3 w Bilbao. W Madrycie tańczyła w grupie teatru tańca aboccavolta, z którą prezentowała spektakl Cuando nadaduele podczas konkursu choreograficznego CCM 2007. Uczyła się także tańca butoh – m.in. u Misako Horikawa. Wzbogacała wiedzępodczas intensywnych warsztatów z zakresu motoryki ciała, symboliki ciała, choreografii i kompozycji, kontakt improwizacji. Praktykuje odwielu lat jogę wg metody B.K.S. Iyengara. Występowała podczas międzynarodowych festiwali sztuki performance: ZAZ Festival: Tel-Aviv –Haifa; Dni Sztuki Performance we Lwowie; 13ty Międzynarodowy Festiwal Sztuki Performance NAVINKI w Mińsku (2011). Od ponad rokuorganizuje w Poznaniu warsztaty improwizacji w ruchu pod nazwą AKCJA CIAŁO!W tańcu poszukuję wizualnej reprezentacji języka mówiącego o procesach, emocjach czy impulsach mających swój naturalnypoczątek w poruszającym się ciele.KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Magiel Kultury, ul. Tylne Chwaliszewo 23/1, w godz. 19.30-21.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close