Poznań/Akcja Ciało!: Olga Gawlik – warsztat improwizacji w kontakcie

Zdjęcie: Poznań/Akcja Ciało!: Olga Gawlik – warsztat improwizacji w kontakcie

Projekt: Maciej Salamon.

Wersja do druku

Udostępnij

Improwizacja w Kontakcie to forma tańca współczesnego, której rozwój zapoczątkował eksperymenttaneczny w latach 70-tych w USA. Od ponad 40 lat wciąż ewoluuje, korzystając z wielu różnych dziedzin ruchutj. sztuki walki, akrobatyka, techniki tańca i świadomości ciała. Z powodu otwartości tej formy wciąż poszerza sięjej zastosowanie i wymiar. Stała się formą przystępną dla wszystkich ludzi, niezależnie od wiekui doświadczenia, tworząc być może współczesną formę tańca ludowo-społecznego. Kontakt improwizacjęwykorzystuje się m.in. do tworzenia choreografii scenicznych, przedstawień improwizowanych, a także w pracyterapeutycznej.Zajęcia stwarzają możliwość swobodnego wyrażania się w ruchu, eksploracji tańca solowego ipogłębienia kontaktu z własnym ciałem, a następnie konfrontacji tego doświadczenia w dialogu z innymi.Technika Improwizacji w Kontakcie opiera się na współdziałaniu z prawami fizyki i motoryki ruchu. W tańcubędziemy szukać naturalnych i bezwysiłkowych ścieżek poruszania się ciała.

Będziemy ćwiczyć podstawy kontakt improwizacji, w tym m.in. umiejętności:
● oddawania i przyjmowania ciężaru;
● ciągłego przemieszczania punktu kontaktu i wsparcia z partnerem;
● kontynuowania i naturalnego rozwoju ruchu i tańca w parze;
● jednoczesnego prowadzenia i bycia prowadzonym.

Zajęcia rozpocznynamy delikatnym wprowadzeniem do tańca poprzez różne techniki pracy wewnętrznejze świadomością ciała i poprzez bodywork. Stopniowo będziemy otwierać zmysły i umysły na pracę w grupieoraz dialog z otoczeniem. Będziemy praktykować solowo i z partnerem rolowanie w różnych płaszczyznach,ruch spiralny, bezpieczne upadanie, unoszenie partnera, i bycie unoszonym oraz latanie… Będziemyposzukiwać impulsu do ruchu, eksplorować różne jakości, tempo i dynamikę tańca. Zajęcia zakończymy otwartąimprowizacją, medytacją w ruchu bądź krótkim masażem.

Koszt: Warsztaty 60zł
Regularne spotkania 20zł
Intensywne 3-dniowe warsztaty 120 zł
Miejsce: Magiel Kultury, ul. Tylne Chwaliszewo 23/1, Poznań
Zapisy: akcjacialo@gmail.com, 791010749 – konieczne jest wcześniejsze potwierdzenie udziału!

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Magiel Kultury, ul. Tylne Chwaliszewo 23/1, Poznań

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close