Poznań/Akcja CIAŁO!: Otwarty pokaz improwizacji w ruchu

Zdjęcie: Poznań/Akcja CIAŁO!: Otwarty pokaz improwizacji w ruchu

Wersja do druku

Udostępnij

Pokaz ma na celu przybliżenie wam naszego podejścia do świadomej pracy z ciałem oraz improwizacji w ruchu z partnerem.
Zachęcamy do zabrania wygodnego stroju!

AKCJA CIAŁO! to warsztaty improwizacji w ruchu. Proponuje twórczemu Poznaniowi inny sposób myślenia o czasie, przestrzeni, formie, kompozycji – myśleniem poprzez ciało i ruch. AKCJA CIAŁO! proponuje szeroki zakres warsztatów związanych z tańcem, ruchem, świadomością ciała.  AKCJA CIAŁO! zaprasza do współpracy.

Pokaz poprowadzą: Olga Gawlik i Joanna Ogrodnik

Kontakt improwizacja jest techniką tańca opierającą się na ŚWIADOMYM posługiwaniu się swoim ciałem w kontakcie ze sobą, partnerem, grupą.Tancerze w kontakt improwizacji skupiają się na fizycznych odczuciach dotyku, utrzymywaniu i traceniu balansu, podnoszeniach i upadkach w tańcu z innymi ludźmi. Kreują w ten sposób dialog w ruchu. Tańczący nie dążą do osiągnięcia celu, raczej do ciągłego, nieprzerwanego spotkania we właściwym miejscu i czasie, ze zmieniającą się fizyczną rzeczywistością. (Paxton)

Olga Gawlik: Ukończyła szkoły z kierunkiem tańca w Polsce (Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA), Danii (Uniwersytet Ludowy Vestjyllands) i Izraelu (Adama Dance School). Pogłębiała swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych warsztatach w zakresie kontakt improwizacji, improwizacji i tańca współczesnego. W pracy dyplomowej badała możliwości zastosowania aspektów tańca rytualnego w choreoterapii. Prowadzi zajęcia z różnymi grupami wykorzystując elementy tańców etnicznych, pracę ze świadomością ciała, improwizację, kontakt improwizację oraz metody choreografii i kompozycji. Występowała w Izraelu w choreografiach tańcawspółczesnego oraz przedstawiała swój solowy projekt taneczny.

„W swojej pracy poszukuję prostego, optymalnego i zgodnego z prawami natury ruchu. Pasjonuje mnie odkrywanie i rozwijanie indywidualnego charakteru poruszania się każdej osoby. Kontakt z własnym ciałem jest dla mnie podstawą dla świadomego ruchu i tańca, a także sposobem zrozumienia siebie oraz najcenniejszym drogowskazem w życiu.”

Joanna Ogrodnik: Edukację taneczną rozpoczęła w szkole tańca współczesnego Muelle 3 w Bilbao. W Madrycie tańczyła w grupie teatru tańca aboccavolta, z którą prezentowała spektakl Cuando nada duele podczas konkursu choreograficznego CCM 2007. Uczyła się tańca butoh u Misako Horikawa, Krzysztofa Jerzaka i Ireny Lipińskiej. Poznawała różne techniki taneczne, m.in. Daniela Lepkoff’a technikę Moving Enviroment. Wzbogacała wiedzę podczas intensywnych warsztatów tanecznych, m.in. dotyczących wiedzy z zakresu motoryki ciała, symboliki ciała; brała udział w warsztatach kontakt improwizacji. Uczyła się metod kompozycji i choreografii na warsztatach z Iwoną Olszowską. Praktykuje od wielu lat jogę wg. metody B.K.S. Iyengara. W tańcu poszukuje świadomego i naturalnego ruchu, a także wizualnego języka mówiącego o procesach, emocjach czy impulsach mających swój początek w poruszającym się ciele. W 2011 ukończyła Fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dyplom zatytułowany Lamella jest zapętloną symultaniczną video-instalacją, w której widz podąża za postacią tańczącą japoński taniec butoh. Brała udział w festiwalach sztuki performance: ZAZ Festival: Tel-Aviv – Haifa; Dni Sztuki Performance we Lwowie; 13ty Międzynarodowy Festiwal Sztuki Performance NAVINKI w Mińsku (2011); oraz w Festiwalu Sztuki Performance Rozprzestrzenienie w Kielcach (2010). Od ponad roku organizuje i prowadzi w Poznaniu warsztaty improwizacji w ruchu pod nazwą AKCJA CIAŁO!

http://luciadelaserpiente.blogspot.com;

https://vimeo.com/user3905702

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

POZNAŃ: Kluboksięgarnia Głośna, ul. Św Marcin 30/8-9

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close