Poznań/„Akcja CIAŁO!”: SENNY DUET – warsztaty improwizacji w ruchu. Prowadzenie: Joanna Ogrodnik

Zdjęcie: Poznań/„Akcja CIAŁO!”: SENNY DUET – warsztaty improwizacji w ruchu. Prowadzenie: Joanna Ogrodnik

Wersja do druku

Udostępnij

Celem warsztatów jest powstanie krótkich form improwizowanych w duecie lub solo. Punktem wyjścia będą obrazy zapamiętane ze snów, wyobrażeń, obrazy kreowane przez wasze zmysły i intuicję. W ruchu będziemy poszukiwać transformacji pierwotnych znaczeń, przekształcając je w nieznane nam do tej pory hybrydy. Posłuży my się technikami surrealistycznymi, takimi jak kolaż czy rysunek intuicyjny. Przejdziemy w ruchu poprzez pierwotne obrazy, zanurzając w nich naszą świadomość i zmysły. Będziemy kreować przestrzeń poprzez (bez)ruch, czas, rytm, kompozycję. Natomiast w ciele będziemy szukać naturalnego przepływu, podążając za naszymi odczuciami. Warsztaty łączą różne metody pracy dotyczące improwizacji w ruchu, inspirowane tańcem butoh, tańcem współczesnym i improwizacją w kontakcie.

Pro wadzenie: Joanna Ogrodnik

Joanna Ogrodnik (ur.1980) – zajmuje się body performance, fotografią, video-artem, improwizacją w ruchu. Uczyła się tańca współczesnego w szkole Muelle 3 w Bilbao. W Madrycie tańczyła w grupie teatru tańca aboccavolta, z którą prezentowała spektakl C uando nada duele podczas konkursu choreograficznego C C M 2007. Uczyła sie tańca butoh m.in. u Hisako Horikawa i Atsushiego Takenouchi. Poznawała różne techniki taneczne, m.in. Daniela Lepkoff technikę Moving Enviroment czy metody pracy w oparciu o ideę Cadavre exquis podczas coachingu z Anne Juren. Wzbogacała wiedzę podczas intensywnych w arsztatów tanecznych, m.in. dotyczących wiedzy z zakresu m otoryki ciała, symboliki ciała; brała udział w w arsztatach Kontakt Improwizacji (m.in.Adrian R ussi, Daniel Lepkoff). Uczyła się metod kompozycji i choreografii na  warsztatach z Iwoną Olszowską. Praktykuje od wielu lat jogę oraz uczy się tańca flamenco.

 

W tańcu poszukuję świadomego i naturalnego ruchu, a także wizualnego języka mówiącego procesach, emocjach czy impulsach mających swój początek w poruszającym się ciele.

W 2011 ukończyła Fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

http://luciadelaserpiente.blogspot.com; https://vimeo.co m/user3905702

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Poznań: ul. Wierzbięcice 37, https://www.facebook.com/STOWARZYSZENIE UTOPIA, w godz. 12.00-16.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close