Poznań: Akcja ciało – warsztaty kontakt improwizacji: Agnieszka Rybak, Olga Gawlik

Zdjęcie: Poznań: Akcja ciało – warsztaty kontakt improwizacji: Agnieszka Rybak, Olga Gawlik

Wersja do druku

Udostępnij

Kontakt improwizacja jest techniką tańca opierającą się na ŚWIADOMYM posługiwaniu się swoim ciałem w kontakcie ze sobą, partnerem, grupą. Tancerze w kontakt improwizacji skupiają się na fizycznych odczuciach dotyku, utrzymywaniu i traceniu balansu, podnoszeniach i upadkach w tańcu z innymi ludźmi. Kreują w ten sposób dialog w ruchu. Tańczący nie dążą do osiągnięcia celu, raczej do ciągłego, nieprzerwanego spotkania we właściwym miejscu i czasie, ze zmieniającą się fizyczną rzeczywistością. (por. Steve Paxton)

Podczas pierwszego spotkania odkrywać będziemy miękkość, swobodę i lekkość naszych ruchów. Poprzez głęboki kontakt z ziemią poszukamy naturalnej drogi do rolowania, przenoszenia i oddawania ciężaru ciała. W kontakcie z partnerem skupimy się słuchaniu sygnałów ciała i podążaniu za nimi. Spotkanie jest wprowadzeniem do regularnego cyklu LABORATORIUM RUCHU.

Zajęcia poprowadzą Agnieszka Rybak i Olga Gawlik.

Agnieszka Rybak –  od wielu lat praktykuje różne formy tańca jako metodę pracy, opartą na procesach wewnętrznych, wpływającą na swobodne wyrażanie siebie, elastyczność, rozluźnienie i kreatywność. Doświadczenie zdobywała biorąc udział w projektach teatralnych ,praktykując afro-brazylijską sztukę walki Capoeirę a także eksperymentując z różnymi formami ruchu, z których największym odkryciem jest Contact Improvisation. Uczyła sie miedzy innymi u :Milan Kozanek (Slov),Iwona Olszowska (Pol), Sebastian Flegiel ( Pol), Alicia Grayson (USA), Yaniv Mintzer (Isr), Nina Martin (USA), Maria Grudskaya (Rus), Adrian Russi (Switzerland ) Daniel Lepkoff (USA) Ukończyła szereg programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Aktualnie adeptka Academy of New Dance and Improvisation. Stale praktykuje i doskonali swój warsztat w zakresie tańca i pracy z ciałem w kraju i za granicą. Jest praktykiem i nauczycielem Kino Mana- hawajskiej pracy z ciałem, której głównym elementem jest masaż LOmi LOmi NUI www.lomilominui.com.pl) Prowadzi, współtworzy i organizuje liczne warsztaty pracy z ciałem. Współtwórca Wrocławskiego Festiwalu Ruchu Cyrkulacje
www.cyrkulacje.com

Olga Gawlik –  ukończyła szkoły z kierunkiem tańca w Polsce (Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA), Danii (Uniwersytet Ludowy Vestjyllands) i Izraelu (Adama Dance School) oraz pogłębiała swoją wiedzę uczestnicząc w licznycwarsztatach kontakt improwizacji, tańca współczesnego, improwizacji i performance, metody BMC. W pracy dyplomowej badała możliwości zastosowania aspektów tańca rytualnego w choreoterapii. Prowadzi zajęcia zróżnymi grupami wykorzystując elementy tańców etnicznych (m.in. afro-kubańskiego tańca palo), pracę ze świadomością ciała, improwizację, kontakt improwizację oraz budowanie choreografii. Występowała w Izraelu w choreografiach tańca współczesnego oraz przedstawiała swój solowy projekt taneczny. Od prowadzącej: „W swojej pracy poszukuję prostego, optymalnego i zgodnego z prawami natury ruchu. Pasjonuje mnie odkrywanie i rozwijanie indywidualnego charakteru poruszania się każdej osoby. Kontakt z własnym ciałem jest dla mnie podstawą dla świadomego ruchu i tańca, jest także sposobem zrozumienia siebie oraz najcenniejszym drogowskazem w życiu.”

Zapisy:
Joanna
oasioasi@gmail.com
tel. 791010749

Koszt:
100 zł od osoby – 5 godz. warsztatów
Warunkiem rezerwacji miejsc jest wpłata 60 zł na konto – podam indywidualnie osobom zapisanym.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

ul. Słowackiego 17/12, Poznań, w godz. 10.00-15.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close