Poznań/Akcja Ciało: warsztaty kontakt improwizacji z Olgą Gawlik

Zdjęcie: Poznań/Akcja Ciało: warsztaty kontakt improwizacji z Olgą Gawlik

Wersja do druku

Udostępnij

Prowadzenie: Olga Gawlik

Kontakt improwizacja jest techniką tańca opierającą się na ŚWIADOMYM posługiwaniu się swoim ciałem w kontakcie ze sobą, partnerem, grupą.Tancerze w kontakt improwizacji skupiają się na fizycznych odczuciach dotyku, utrzymywaniu i traceniu balansu, podnoszeniach i upadkach w tańcu z innymi ludźmi. Kreują w ten sposób dialog w ruchu. Tańczący nie dążą do osiągnięcia celu, raczej do ciągłego, nieprzerwanego spotkania we właściwym miejscu i czasie, ze zmieniającą się fizyczną rzeczywistością. (Paxton)

Olga Gawlik: Ukończyła szkoły z kierunkiem tańca w Polsce (Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA), Danii (Uniwersytet Ludowy Vestjyllands) i Izraelu (Adama Dance School). Pogłębiała swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych warsztatach w zakresie kontakt improwizacji, improwizacji i tańca współczesnego. W pracy dyplomowej badała możliwości zastosowania aspektów tańca rytualnego w choreoterapii. Prowadzi zajęcia z różnymi grupami wykorzystując elementy tańców etnicznych, pracę ze świadomością ciała, improwizację, kontakt improwizację oraz metody choreografii i kompozycji. Występowała w Izraelu w choreografiach tańca współczesnego oraz przedstawiała swój solowy projekt taneczny.

„W swojej pracy poszukuję prostego, optymalnego i zgodnego z prawami natury ruchu. Pasjonuje mnie odkrywanie i rozwijanie indywidualnego charakteru poruszania się każdej osoby. Kontakt z własnym ciałem jest dla mnie podstawą dla świadomego ruchu i tańca, a także sposobem zrozumienia siebie oraz najcenniejszym drogowskazem w życiu.”

Na zakończenie warsztatów osoby chętne zapraszamy do wzięcia udziału w JAM SESSION!

Miejsce: Magiel Kultury, ul. Tylne Chwaliszewo 23/1, Poznań

Koszt: 80zł

Organizacja/ zapisy: Joanna Ogrodnik:  +48791010749; oasioasi@gmail.com

* W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach wpłaty nie są zwracane.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, jeśli nie zgłosi się wystarczająca ilość uczestników.

http://www.facebook.com/events/339987666077028/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

POZNAŃ: Magiel Kultury, ul. Tylne Chwaliszewo 23/1, w godz. 10.00 - 13.00 oraz 14.30-16.30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close