Poznań: Aleksandra Borys „Choreografia i astronomia” – intensywne laboratorium choreograficzne

Zdjęcie: Poznań: Aleksandra Borys „Choreografia i astronomia” – intensywne laboratorium choreograficzne

Fot. Diana Lelonek

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation zaprasza na bezpłatne warsztaty Choreografia i astronomia, które poprowadzi Aleksandra Borys. Laboratorium zaproponuje pracę nad ruchem bazującą na ustruktualizowanej improwizacji i ćwiczeniach inspirowanych jakościami ruchowymi w stanie poza grawitacją.

Zgłoszenia (CV) należy przesyłać na adres: aleks.borys@windowslive.com nie później niż do 14 września do godziny 20:00.

Prowadząca o laboratorium choreograficznym Choreografia i astronomia:

Od roku, w ramach studiów w Uniwersytecie Central Saint Martins w Londynie, prowadzę badania na temat relacji choreografii i astronomii. Co łączy te z pozoru odległe dziedziny? Jak mogą się one wzajemnie informować i jak inspirować? Pragnę zaprosić (nie tylko tancerzy!) do wspólnej (także ruchowej) refleksji. Punktem wyjścia dla intesywnego weekendowego laboratorium będzie przybliżenie praktycznych zagadnień współczesnej astronomii i przeniesienie ich bezpośrednio na pole poszukiwań choreograficznych. Skupimy się zwłaszcza na teorii big bang na poziomie molekularnym oraz na alternatywnych hipotezach powstania wszechświata tworzonych przez naukowców, którzy wciąż próbują wypełnić liczne luki w naszej o tym wiedzy. Spojrzymy na ciało jak na mikro- i makrokosmos – jednocześnie świat sam w sobie, i część większej całości. Nawiązując do teorii chaosu będziemy poszukiwać dla choreografii nowych rozwiązań przestrzennych i czasowych.

Aleksandra Borys – absolwentka CODARTS/ Rotterdam Dance Academy w Holandii oraz Państwowej Szkoły Baletowej w Łodzi. Jako tancerz współpracowała m.in. z Aitaną Cordero Vico, Ugo Dehaesem, Lią Haraki, Joanną Leśnierowską, Marysią Stokłosą, Martenem Spangbergiem i Mimosą Moize. Wielokrotna beneficjentka miedzynarodowych programow (m.in. IMPACT12 w PACT w Essen; DanceWeb 2011; Tour d’Europe des Choregraphes 2010/11, SPAZIO 2013/14 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu „Mloda Polska”. Jako choreografka zadebiutowala wielokrotnie prezentowanym w Polsce i za granica spektaklem lost in details, które powstało w ramach programu Solo Projekt prowadzonego w Starym Browarze w Poznaniu przez Art Stations Foundation. Inne jej autorskie projekty to: a2c+c2a+ac2, Unisono, Air Mapping, Movementscape, 9,81* states of attempts. W 2014 roku Aleksandra otrzymala Stpendium Badawcze Grażyny Kulczyk, dzieki ktoremu od roku studiuje w Central Saint Martins – University of the Arts w Londynie na wydziale MA Art and Science.
www.aleksborys.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42. Godz. 11.00-18.00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close