Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2015: Dalija Aćin Thelander – coaching „Praktyka choreograficzna w kontekście tworzenia dla dzieci w wieku 0-6 lat”

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2015: Dalija Aćin Thelander – coaching „Praktyka choreograficzna w kontekście tworzenia dla dzieci w wieku 0-6 lat”

Fot. materiały ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

Laboratorium w ramach kolejnej odsłony Alternatywnej Akademii Tańca pozwoli na pracę nad konkretnymi (tworzonymi przez uczestników zajęć) projektami spektakli i warsztatów dla najmłodszych dzieci, co może być szczególnie pomocne w kontekście przyszłorocznych planów Art Stations Foundation – jesienią 2015 roku Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk planuje konkurs na produkcję spektaklu dla dzieci (do realizacji w 2016 roku). Dalija Aćin Thelander będzie opiekunem artystycznym tego projektu.  Zajęcia będą więc okazją do dopracowania konceptów, które mogą później uzyskać szansę na realizację w ramach programu produkcyjnego ASF w 2016 roku.

***

W ramach warsztatu/laboratorium nacisk zostanie położony na dyskusję nad choreografią w kontekście sztuki dla (i z udziałem) dzieci i poszukiwanie oryginalnych konceptów mogących zainspirować  nowatorskie poszukiwania w tej dziedzinie. Misją warsztatu jest podniesienie świadomości artystycznej i społecznej  odpowiedzialności jaka spoczywa na artystach tworzących dla tej specyficznej grupy odbiorców. Struktura zajęć – otwarte laboratorium – pozwoli na intensywną pracę w studio i konfrontację teorii z praktyką. Uczestnicy będą pracować na zaproponowanych przez siebie  formatach zdarzeń dla dzieci, dyskutować możliwe ich warianty, generować konkretne praktyczne metody realizacji oraz budować dlań choreograficzny materiał. Nacisk położony zostanie na interaktywność kreowanych zdarzeń i możliwość aktywnego, twórczego w nich uczestnictwa dzieci, na poszukiwanie sposobów zaangażowania ich w  działania i tym samym przełamania tradycyjnego podziału na aktora i dziecko-biernego świadka wydarzenia.

Zdobytą wiedzę i wypracowane  w teorii  projekty konkretnych działań i zdarzeń w trakcie laboratorium znajdą szansę konfrontacji (zawsze pod okiem pedagoga!)  z  docelową grupą odbiorców. Zorganizowane specjalnie na potrzeby zajęć weekendowe warsztaty, na które zaprosimy dzieci i ich rodziców, będą doskonałą okazją do przetestowania wypracowanych podczas laboratorium nowatorskich metod i koncepcji w praktyce i obserwacji reakcji najmłodszych.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: aplikacje@starybrowarnowytaniec.pl  z dopiskiem „AAT Dalija”.

Deadline zgłoszeń: 18 czerwca 2015

Koszt uczestnictwa: 250zł.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close