Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2016: „Ciało jako instrument” – spotkanie z Benem J. Riepe

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2016:  „Ciało jako instrument” – spotkanie z Benem J. Riepe

Na zdjęciu: Ben J. Riepe. Fot. Joerg Letz.

Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec i Art Stations Foundation zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Alternatywnej Akademii Tańca 2016. Tym razem gościem będzie Ben J. Riepe – choreograf, który konsekwentnie oddaje się kreowaniu artystycznych strategii prowadzących do instalacji site-specific, stwarzających przestrzeń dla gry tańca, muzyki, sztuk wizualnych, performansu, Live Art i instalacji dźwiękowych.

Tematem przewodnim projektów Bena J. Riepe jest praca z granicami tego, co efemeryczne i ulotne. Interesują go zagadnienia obecności i nieobecności, podmiotu i przedmiotu.  Długofalowe artystyczne poszukiwania  stały się ramą dla wielu prac – zarówno scenicznych, jak i instalacji, czy prac wideo – wielokrotnie prezentowanych w Europie i Azji. Podczas spotkania artysta opowie nam o swojej pracy nad przyszłą instalacją UUUtopia – która powstanie już w czerwcu, w ramach festiwalu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2016 oraz zaprezentuje fragmenty swoich wcześniejszych realizacji.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Prowadzenie: Joanna Leśnierowska. Wstęp wolny.

Ben J. Riepe studiował taniec i choreografie w  Folkwang-Hochschule w Essen. Po dyplomie pracował jako tancerz dla  Piny Bausch i V.A. Wölfl/NEUER TANZ. Obok pracy z własnym zespołem (założonym w 2004 roku)  pracuje także jako gościnny choreograf i pedagog  Tworzył choreografie dla wielu międzynarodowych zespołów (m.in. dla  Malaysian Kwang Tung Dance Company, Folkwang Tanzstudio of Essen, Korea National Contemporary Dance Company of Seoul).  W 2008 roku, jako jeden z 6 artystów z Europy, wziął udział w projekcie twórczej wymiany z choreografami chińskimi (w ramach Chin-A-Moves). W roku 2015 wziął udział w europejskich projektach  Identity.Move! oraz Modul Dance.

Jest laureatem licznych stypendiów i nagród (w latach 2009, 2012 i 2015 otrzymał stipendium  „Spitzenförderung”, a 2009, nagrodę dla młodych twórców z regionu NRW /Förderpreis für darstellende Kunst des Landes NRW). Jako pedagog Ben J. Riepe konsultuje prace młodych choreografów i prowadzi warsztaty z ruchu i improwizacji zarówno dla tancerzy, jak i artystów innych sztuk performatywnych. Obecnie Ben Riepe jest artystą stowarzyszonym w PACT Zollverein w Essen.

W ostatnich latach jego praktyka  skupia się na zgłębianiu związków choreografii i sztuk wizualnych, zwłaszcza instalacji, sztuki performansu, Live Art i instalacji dźwiękowych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close