Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2016: „Coś z niczego/Pochwała intuicji” – coaching z Colleen Thomas-Young

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2016: „Coś z niczego/Pochwała intuicji” – coaching z Colleen Thomas-Young

Fot. Bogna Kociumbas

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zaprasza do udziału w trzeciej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2016, którą poprowadzi nowojorska choreografka Colleen Thomas-Young. Warsztat będzie jednocześnie audycją do najnowszego projektu Art Stations Foundation. Audycja odbywać się będzie  od 25 do 29 kwietnia 2016 roku w Studio Słodownia +3, w Starym Browarze w Poznaniu, a zostanie zakończona otwartym pokazem pracy uczestników warsztatu.

Warsztat będzie eksploracją – zgłębianiem indywidualności, treningiem percepcji i siły. Za pomocą ćwiczeń z improwizacji, partnerowania w kontakcie i podstawowych elementów kompozycji, pozwala odkryć, co stymuluje naszą wyobraźnię i ciała w procesie wykonywania i tworzenia tańca, zarówno podczas pracy nad solo, jak i w grupie. W procesie choreografowania interesują artystkę wszelkie  ślady doświadczeń i wspomnień zapisane w naszym ciele i jego ruchu i to, jak jesteśmy w stanie zakomunikować je publiczności i światu. Narzędziem wspólnej  pracy będzie ucieleśnione poznanie pozwalające na eksplorację emocji w przestrzeni, a nasza praktyka oprze się na zgłębianiu zagadnień obecności i treningu uważności – świadomego odczuwania chwili obecnej. Rozwinięta w ten sposób świadomość poprowadzi nas do improwizacji i dalej, w stronę kompozycji.

Colleen Thomas-Young – nowojorska choreografka, której prace prezentowane były na wielu międzynarodowych scenach, m.in. w Hong Kongu, Estonii, Wenezueli, Peru, Brazylii i Rosji. W Nowym Yorku współpracuje z prestiżowymi centrami tańca  ( Danspace Project, DTW, New York Live Arts, The Miller Theater, Danny K. Playhouse, The Harkness Center at the 92nd Street Y, The Kumble Arts Center).  Jako tancerka współpracowała z uznanymi choreografami  takimi jak Nina Wiener Dance Company, Donald Byrd/The Group, Bebe Miller Dance Company, and Bill T. Jones/Arnie Zane Dance Company.  Od 2003 roku prowadzi własny zespół – Colleen Thomas Dance – oraz współkieruje i choreografuje także dla Bill Young/Colleen Thomas & Co. Pracuje także jako kurator  waznego dla współczensego nowojorskiego projektu w ramach LIT (loft into theater) series at 100 Grand, który wspiera innowacyjne i eksperymentalne  prace zarówno młodych, jak i uznanych twórców. Równolegle do swojej kariery artystycznej,  Colleen Thomas-Young jest profesorem tańca w prestiżowym Barnard College of Columbia University.

Zgłoszenia/dossier wraz z profesjonalnym CV i krótkim listem motywacyjnym po angielsku.
należy przesłać na adres m.harasimowicz@artstationsfoundation5050.com w tytule zgłoszenia: AAT Colleen Thomas-Young
Koszt uczestnictwa: 300 zł
Deadline zgłoszeń: 10 kwietnia 2016.

Warsztat zostanie zakończony otwartym pokazem pracy uczestników.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close