Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2016: Deufert & Plischke (Niemcy) „One-through-another” – coaching z Kattrin Deufert

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2016: Deufert & Plischke (Niemcy) „One-through-another” – coaching z Kattrin Deufert

Fot. materiały ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w czwartej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2016, którą poprowadzi Kattrin Deufert, tworzącą deufert & plischke.

Sztuka deufert & plischke /artistwin berlin jest zasadniczo tworzona wspólnie. W swojej ostatniej produkcji Durcheinander deufert & plischke dołączyli do dwudziestu pięciu innych artystów i intelektualistów, by wspólnie stworzyć dwudziestoczterogodzinną sytuację  artystyczną. W ostatnich latach deufert & plischke coraz bardziej interesują się procesami społecznymi i logistyką społeczną tworzenia sztuki rozumianej jako nadawanie formy temu, co jej jeszcze nie posiada. Podczas coachingu artysci zapoznają uczestników z metodą „reformulacji”, która jest procesem opierającym się na pisaniu zespołowym. Poprzez wymianę zapisanych koncepcji stworzony zostanie wspólny materiał, który będzie można następnie wykorzystać do dalszej twórczości. Deufert & plischke przedstawią również kilka kluczowych postaci towarzyszących ich pracy (np. mitologiczną Arachne) i wykorzystają je do połączenia ze sobą działań i myśli. Celem coachingu jest wspólna praca różnych osób nad wybranymi przez nie tematami oraz włączenie różnych praktyk do jednego procesu twórczego.

Pokażcie sobie nawzajem swoje materiały, a ktoś wam powie, czego z nimi NIE zrobicie.

Zgłoszenia/dossier wraz z profesjonalnym CV i krótkim listem motywacyjnym po angielsku należy przesłać na adres m.harasimowicz@artstations foundation5050.com
w tytule zgłoszenia: „AAT Deufert & Plischke”.
Koszt uczestnictwa: 300zł.
Deadline nadsyłania zgłoszeń mija w piątek 3 czerwca 2016 roku o godz. 20.00.

DEUFERT & PLISCHKE (Kattrin Deufert i Thomas Plischke) to berlińscy  choreografowie, których sztuka jest zasadniczo tworzona wspólnie. Począwszy od 2001 r. nie powstają dzieła tworzone ani przez Kattrin Deufert ani przez Thomasa Plischkego, ale przez artistwin. Wszystko robione jest co najmniej przez dwie osoby. Artistwin  realizują swój cel, jakim jest stworzenie nowego epickiego teatru. Ich działania prezentowane  są z takim samym powodzeniem w muzeach, jak i w innych przestrzeniach i teatrach. Najnowsze projekty stworzone z zaprzyjaźnionymi artystami i teoretykami obejmują serię Anarchiv (2008-11, zrealizowaną m.in. w Brukseli, Hamburgu i Wiedniu), Emergence Rooms (2010, m.in. w Wiedniu, Hasselt i Stuttgarcie) oraz „Entropisches Instytut” (2012, Berlin, Sofia, Mülheim i Hamburg). Od jedenastu lat deufert & plischke wykładają na uczelniach artystycznych w Niemczech i w innych krajach. Od 2010 r. są starszymi wykładowcami w Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz Berlin (HZT) na kierunku Taniec, Kontekst, Choreografia (studia pierwszego stopnia).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close