Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2016: prof. Rudi Laermans – spotkanie

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2016: prof. Rudi Laermans – spotkanie

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach inauguracji Alternatywnej Akademii Tańca 2016 Art Stations Foundation zaprasza na spotkanie z profesorem Rudim Laermansem, socjologiem kultury i sztuki, krytykiem tańca współczesnego, wykładowcą w legendarnej szkole tańca P.A.R.T.S i wieloletnim współpracownikiem wybitnej choreografki Anny Teresy De Keersmaeker. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać o strategiach twórczych współczesnej choreografii i niedawno opublikowanej książce Moving Together. Theorizing and Making Contemporary Dance (Amsterdam, Valiz, 2015).

Rudi Laermans jest profesorem teorii społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu w Leuven (Belgia). Jest  również wykładowcą w prowadzonej przez Anne Teresę De Keersmaeker w Brukseli międzynarodowej szkole tańca P.A.R.T.S. od samego początku jej istnienia (1995). Jest autorem licznych książek i artykułów na temat teorii społecznej, socjologii kultury i socjologii sztuki publikowanych w czasopismach belgijskich i międzynarodowych. Przez kilka lat był dyrektorem Centrum Socjologii Kultury na Uniwersytecie w Leuven, gdzie uczestniczył w badaniach empirycznych dotyczących polityki kulturowej i artystycznej, uczestnictwa w kulturze, sztuk performatywnych i wizualnych oraz dziedzictwa kulturowego. Jest również aktywnym krytykiem i eseistą publikującym liczne artykuły na temat tańca współczesnego, a także jednym z wiodących głosów we flamandzkim środowisku tanecznym. Niedawno opublikował obejmującą szeroki zakres zagadnień rozprawę na temat tańca współczesnego Moving Together. Theorizing and Making Contemporary Dance (Amsterdam, Valiz, 2015).

W dniach 1-5 lutego 2016 roku Rudi Laermans prowadzi coaching Współczesność tańca współczesnego.

Prowadzenie: Joanna Leśnierowska.

Wstęp wolny.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close