Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2016/SBNT na Malcie 2016: Andrew Morrish „Improwizacja solowa” – coaching

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2016/SBNT na Malcie 2016: Andrew Morrish „Improwizacja solowa” – coaching

Fot. materiały ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają w dniach 27 czerwca – 1 lipca 2016 do udziału w piątek sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2016, którą poprowadzi Andrew Morrish.

W nauczaniu improwizacji artysta stosuje metodę „umiejętności i ducha”. Andrew Morrish: „Zaangażujemy się w umiejętności angażowania się, które są niezbędne w procesie odkrywania treści w oddechu, głosie, ruchu i wyobraźni, a następnie wzmocnimy te umiejętności za pomocą ducha komunikacji potrzebnego do zaangażowania widzów. Rozpoczniemy od pracy nad ruchem, a następnie dodamy głos, oddech i wyobraźnię. Będziemy stale zajmować się duchem komunikacji jako motywacją w dokonywaniu wyborów”. Dzięki temu procesowi uczestnicy rozwiną umiejętności generowania i kształtowania treści, pracując jednocześnie pomiędzy trybem fizycznym a głosowym. Warsztat ma na celu rozwinięcie również szczególnej formę informacji zwrotnej, która staje się wsparciem podczas występu. Połączone ze sobą elementy stworzą wywołującą refleksję praktykę, którą artysta uważa za konieczną w rozwijaniu spójności improwizacji solowych. Uczestnicy będą zachęcani do bycia własnymi recenzentami podczas występu wykorzystując umiejętności przenoszenia uwagi, rozwijania struktur i utrzymywania klarowności przekazu.

 

Zgłoszenia/dossier wraz z profesjonalnym CV i krótkim listem motywacyjnym po angielsku
należy przesłać na adres: m.harasimowicz@artstationsfoundation5050.com

 w tytule zgłoszenia: „AAT Andrew Morrish”
Koszt uczestnictwa: 300zł.

Deadline nadsyłania zgłoszeń mija w piątek 10 czerwca 2016 roku o godz. 20.00.

 

Andrew Morrish jest niezależnym performerem, badaczem, mediatorem i wybitnym nauczycielem improwizacji dzielącym swój czas między Europę a Australią. Swoją pracę z improwizacją rozpoczął w 1982 roku. w „Theatre of the Ordinary” Ala Wundera w Melbourne. W 1987 r. stworzył z innym założycielem tego teatru, Peterem Trotmanem, duet „Trotman and Morrish”, który realizował niezwykłe improwizacje na scenach Australii i Stanów Zjednoczonych do 1999 roku, kiedy to Andrew przeniósł się do Sydney i skupił na rozwijaniu improwizacji solowej. Obecnie artysta  występuje i uczy improwizacji oraz podejmuje liczne współprace w Australii i Europie. Tylko w 2014 roku prowadził zajęcia i występował w Australii (Melbourne, Perth i Sydney), Francji (Paryż, Ladornac i Royaumont),  Szwajcarii (Zurych),  Niemczech (Berlin, Kolonia i Lipsk) i w Wielkiej Brytanii (Huddersfield, Londyn i Bristol), a także w Finlandii (Tampere), Norwegii (Oslo) i Polsce (Poznań) oraz w Estonii (Viljandi), Szwecji (Sztokholm) i Chorwacji (Hvar).

Szczegółowy program prezentacji

Katalog (pdf)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close