Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2017: Andrew Morrish „Improwizacja solowa”– coaching

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2017:  Andrew Morrish „Improwizacja solowa”– coaching

Fot. Art Stations Foundation.

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w drugiej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2017, którą poprowadzi Andrew Morrish.

W nauczaniu improwizacji Morrish stosuje metodę „umiejętności i ducha”. Swoje warsztaty zapowiada tak: „Zaangażujemy się w umiejętności angażowania się, które są niezbędne w procesie odkrywania treści w oddechu, głosie, ruchu i wyobraźni, a następnie wzmocnimy te umiejętności za pomocą ducha komunikacji potrzebnego do zaangażowania widzów. Rozpoczniemy od pracy nad ruchem, a następnie dodamy głos, oddech i wyobraźnię. Będziemy stale zajmować się duchem komunikacji jako motywacją w dokonywaniu wyborów”.

Dzięki temu procesowi uczestnicy rozwiną umiejętności generowania i kształtowania treści, pracując zarówno fizycznie (z ciałem), jak i wokalnie (z głosem). Rozwiną również szczególną formę informacji zwrotnej (feedbacku), która będzie dla  wsparciem podczas występu. Połączone ze sobą, elementy te stworzą wywołującą refleksję praktykę, którą Morrish uważa za konieczną w pracy nad spójnością improwizacji solowych. Uczestnicy będą zachęcani do bycia własnymi recenzentami podczas występu, z wykorzystaniem umiejętności przenoszenia uwagi i rozwijania struktur.

Andrew Morrish jest niezależnym performerem, badaczem i nauczycielem improwizacji dzielącym swój czas między Europę a Australię. Swoją pracę z improwizacją rozpoczął w 1982 roku w „Theatre of the Ordinary” Ala Wundera w Melbourne. W 1987 roku stworzył z innym założycielem tego teatru, Peterem Trotmanem, duet „Trotman and Morrish”, który realizował niezwykłe improwizacje na scenach Australii i Stanów Zjednoczonych do 1999 roku, kiedy to Morrish przeniósł się do Sydney i skupił na rozwijaniu improwizacji solowej. Obecnie występuje i uczy improwizacji oraz podejmuje liczne współprace w Australii i Europie. W 2014 oku. prowadził zajęcia i występował w Australii (Melbourne, Perth i Sydney), we Francji (Paryż, Ladornac i Royaumont), w Szwajcarii (Zurych), w Niemczech (Berlin, Kolonia i Lipsk) i w Wielkiej Brytanii (Huddersfield, Londyn i Bristol), a także w Finlandii (Tampere), Norwegii (Oslo) i Polsce (Poznań) oraz w Estonii (Viljandi), Szwecji (Sztokholm) i Chorwacji (Hvar).

Deadline nadsyłania zgłoszeń mija w niedzielę 23 kwietnia 2017 roku do godz. 23:59.

Zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres m.harasimowicz@artstationsfoundation5050.com
w tytule zgłoszenia wpisując: „AAT Morrish”.
koszt uczestnictwa: 300zł

Coaching zakończony zostanie otwartym pokazem pracy uczestników warsztatu w czwartek 4 maja.

Spośród osób biorących udział w sesji AAT Andrew Morrish wybierze kilka osób, które zaprosi na dodatkową rezydencję w ramach projektu Platform East. Dodatkowa rezydencja odbędzie się od 3 do 7 lipca i jest bezpłatna.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close