Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2017: Florian Bach, Ruth Waldeyer „STAND ALONE: reżyseria światła” – coaching

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2017: Florian Bach, Ruth Waldeyer „STAND ALONE: reżyseria światła” – coaching

Fot. Maciej Zakrzewski.

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w kolejnej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2017, którą w Starym Browarze poprowadzą wspólnie Florian Bach i Ruth Waldeyer. Skupiając się przede wszystkim na tym, jak oświetlenie samo w sobie oddziałuje na dramaturgię oraz na jego potencjale estetycznym, podczas warsztatów uczestnicy zastanowią się nad niektórymi aspektami oświetlenia, takimi jak wolumetria, mieszanie kolorów, ruch w świetle. Warsztat proponuje spojrzenie na światło jak na równoprawny element tworzenia spektaklu lub jak na niezależnego aktora (gdy jest ono stosowane w instalacjach). W tym celu badania skoncentrowane będą na budowaniu kontekstu, struktury lub przestrzeni –  głównego aktora warsztatów, którego uczestnicy oświetlą, by  sprawdzić różne scenariusze oświetlania i jego  możliwości. Zajęcia oferują szansę zgłębienia kwestii intensywności oraz mieszania kolorów i układania ich w warstwy. Efektem warsztatu  będzie  samodzielna instalacja, w której głównym performerem będzie światło.

Deadline nadsyłania zgłoszeń mija w niedzielę 1 października 2017 roku do godz. 23.59.

Zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres:
m.harasimowicz@artstations foundation5050.com
w tytule zgłoszenia: AAT Bach/Waldeyer
koszt uczestnictwa: 300 zł

Florian Bach jest projektantem oświetlenia i rzeźbiarzem. Poza tworzeniem instalacji wystawianych w różnych galeriach i muzeach, jest zaangażowany w scenę taneczną i performatywną w Niemczech i Szwajcarii. W ciągu minionych dziesięciu lat zaprojektował oświetlenie dla kilku europejskich choreografów i zespołów (Kate McIntosh, Yann Marussich, Isabelle Schad, Irina Müller, Eva Meyer Keller, Sybille Müller, Nicole Seiler). Jest współzałożycielem Wiesen55 e.V, kolektywnego projektu w Berlinie, w ramach którego odremontowano budynek oferujący obecnie przestrzeń produkcyjną dla twórców. Jest członkiem Gangplank, grupy projektantów oświetlenia, dźwięku i wizualizacji oraz muzyków i choreografów, która bada związki technologii z dramaturgią w praktyce tworzenia dzieł scenicznych.  Od 2008 roku regularnie współpracuje z choreografką Simone Aughterlony, dla której projektuje oświetlenie do wszystkich jej przedsięwzięć.

Ruth Waldeyer jest projektantką światła, muzykiem i performerką. Stworzyła liczne projekty oświetlenia do spektakli teatralnych i tanecznych m.in. dla Clémenta Layesa, Alice Chauchat, Fréderica Giesa, Good Work i Annie Dorsen. Jest członkiem założycielem Gangplank, grupy projektantów oświetlenia, dźwięku i wizualizacji oraz muzyków i choreografów, która bada związki technologii z dramaturgią w praktyce tworzenia dzieł scenicznych. Jest również organizatorką i kuratorką festiwali (radioriff 2003, Dein Wort in Gottes Ohr 2008 i CC N°1 Corruptive Climate 2012 [z Christiną Ertl]), a także dyrektorką techniczną ausland/Berlin. Jest muzykiem i wykonawcą w zespołach The King Anabels i The Best Intentions, a obecnie również w The Wedding Band oraz w operetce The Swan Song. Prowadzi audycje radiowe z Ulim Ertlem i z SissiFM – your feminist radio magazine na antenie rebootFM. W 2002 roku uzyskała tytuł magistra na Wydziale Sztuk Performatywnych HBK Braunschweig pod kierunkiem Anzu Furukawy i Mariny Abramović.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close