Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2017: Jared Gradinger i Angela Schubot „Stawanie się”– coaching

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2017: Jared Gradinger i Angela Schubot „Stawanie się”– coaching

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w pierwszej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2016, którą poprowadzą wspólnie Jared Gradinger i Angela Schubot. Coachingowi towarzyszyć będzie otwarty pokaz pracy uczestników w czwartek, 23 lutego.

O coachingu:

Istnieje niezliczona ilość form „bycia”, jeśli tylko zgodzimy się, że ciało nie kończy się na skórze. Warsztat-laboratorium stawia pytania o to, jak zgłębiać i doświadczać różnych form istnienia naszego ciała bez wpadania w pułapki reprezentacji. Dążeniem warsztatu będzie stworzenie zdolnego do mutacji ciała, które zaangażowane w ciągłą przemianę, jednocześnie zawsze pozostaje jej świadome. Warsztat rozpocznie każdorazowo dwugodzinny trening fizyczny, którego celem jest uwolnienie ciała od wcześniejszych nawyków ruchowych i poszerzenie jego strefy komfortu. Praktyka  ruchowa opiera się na ekstremalnej fizyczności i ciągłym zaangażowaniu w powiązane z ciałem zagadnienia filozoficzne, oferując balansowanie pomiędzy tym, co cielesne/osobiste/organiczne i tym, co społeczne. Trening pozwoli na późniejsze poszukiwania w kierunku generowania i komponowania ruchowego materiału oraz wzmocnienia zaufania dla własnych możliwości fizycznych. Jednym z podstawowych narzędzi pracy w ramach warsztatu będzie koncentracja na oddechu jako jednoczącej nas sile i motorze naszych działań.

Jared Gradinger i Angela Schubot to para berlińskich performerów i choreografów. Motywem przewodnim ich pracy jest pozbawianie ciała jego granic. Punktem wyjścia zaś poszukiwania cielesnej wspólnotowości, pozwalające na ucieczkę od własnej indywidualności. Od 2001 roku, który wyznacza początek ich współpracy w zespole Constanza Macras/ Dorky Park. Gradinger/ Schubot dzielą zainteresowanie czysto fizycznymi, ale ekstremalnie dynamicznymi praktykami pracy z ciałem, mocno opierającymi się także na teoretycznej refleksji. W 2009 roku stworzyli swój pierwszy duet What they are instead of, uznany za jeden z najlepszych niemieckich produkcji tańca i prezentowany podczas Deutsche Tanzplattform 2010 (Niemieckiej Platformie Tańca 2010), Tanz im August/Sommerbar, w Hebbel am Ufer Berlin, w Dancehouse Melbourne, a także w wielu innych miejscach na świecie – zarówno w przestrzeniach teatralnych, jak i nieteatralnych (w galeriach, klubach muzycznych, na świeżym powietrzu). Produkcja nadal pozostaje w repertuarze artystów. Gradinger/Schubot oferują na całym świecie warsztaty, zachęcające młodych artystów przekładu myśli na fizyczne działania. Ich laboratoria wspierają artystyczny rozwój studentów metodą „od-uczania” ich nabytych we wcześniejszej edukacji nawyków, jednocześnie proponując wykorzystanie w kontekście pracy z ciałem i choreografii współczesnej refleksji teoretycznej.

Miejsce: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42 (Poznań).

Koszt uczestnictwa: 300zł.

Zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres:
m.harasimowicz@artstationsfoundation5050.com

w tytule zgłoszenia: AAT Gradinger/Schubot

Deadline zgłoszeń: 12 lutego 2017, godzina 23.59.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close