Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2018: Bonnie Buckner & Anna Nowicka „Relacje, czyli opowieść o ciele i jego perspektywie” – coaching

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2018: Bonnie Buckner & Anna Nowicka „Relacje, czyli opowieść o ciele i jego perspektywie” – coaching

Na zdjęciu: Bonnie Buckner. Fot. materiały Art Stations Foudation.

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w pierwszej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2018 – coachingu  Relacje, czyli opowieść o ciele i jego perspektywie, który poprowadzą wspólnie Bonnie Buckner i Anna Nowicka. Warsztat jest połączeniem wielowymiarowej pracy z wyobraźnią z pogłębioną eksploracją ruchową. Relacje przenikają wszystko – życie rodzinne, kontakty z przyjaciółmi, społecznością i przyrodą. Mogą być pełne harmonii albo napięcia. Budowanie relacji zaczyna się od nas samych, a w szczególności od naszych ciał, od ucieleśnionej perspektywy, którą przyjmiemy. Ciało jest złożonym, wielowarstwowym i płynnym narzędziem pozwalającym nam być w świecie i aktywnie go współtworzyć. Łączy w sobie wiele funkcji, układów, rytmów, przestrzeni i punktów widzenia. Ciało jest naszym drogowskazem: pokazuje, czy coś działa, czy nie, oraz w jaki sposób możemy to zmienić. Jedno spojrzenie do wewnątrz daje natychmiastową odpowiedź, rozjaśnia niezrozumiałą sytuację, oferuje rozwiązanie. Relacje, które tworzymy „na zewnątrz” mają odzwierciedlenie w relacjach „wewnętrznych”; a wyobrażenia płynące z naszego ciała wpływają na stosunki z innymi ludźmi.

W trakcie warsztatu uczestnicy nauczą się pracować z odczuciami płynącymi z ciała. Rozwiną umiejętność dostrzegania, nazywania i podążania za wyobrażeniami. Przyjrzą się relacjom, jakie budują z samym sobą, z innymi ludźmi wokół nas, z przestrzenią i naszym środowiskiem.  Pięciodniowe zajęcia będą się składały z dwóch powiązanych, lecz niezależnych części: porannej – ruchowej i popołudniowej – wizualizacyjnej. Podczas pierwszej części uczestnicy będą pracować fizycznie nad relacją pomiędzy uważnością, wyobrażeniami a ruchem. Rozwiną wrażliwość na doświadczenia płynące z ciała. Skupią się na wzmocnienie przepływu uwagi, aktywnej relaksacji i wypracowaniu nieskrępowanej gotowości do zmiany. W części popołudniowej wezmą udział w ćwiczeniach wizualizacyjnych, które pozwolą spojrzeć w siebie i przyjrzeć się, jak energia cielesna, a w szczególności perspektywa ciała, kształtuje sposób doświadczania relacji w naszym życiu. Ćwiczenia wizualizacyjne wskazują blokady i pomogą dokonać procesu ich przemiany, prowadząc do doświadczenia większego zakorzenienia w życiu.

Deadline nadsyłania zgłoszeń mija w niedzielę 11 marca 2018 roku do godz. 23.59.

zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres : m.harasimowicz@artstationsfoundation5050.com w tytule zgłoszenia: AAT Bonnie Buckner & Anna Nowicka
koszt uczestnictwa: 300zł

Bonnie Buckner (Stany Zjednoczone/Francja) jest autorką książki: Dream Yourself Into Being. Prowadzi indywidualne  i grupowe zajęcia z trzynastowiecznej odmiany kabały, która stanowi narzędzie osobistego i duchowego rozwoju dla przedstawicieli twórczych zawodów i przedsiębiorców. Współpracuje z organizacjami społecznymi. Jej praca akademicka skupia się na poznawczej roli obrazu w relacji do tożsamości i zmiany społecznej. Wykładała psychologię poznawczą i politologiczną, oraz storytelling z zakresu transmediów.

Anna Nowicka (Polska) jest tancerką i choreografką, praktykantką Saphire®. Jej badania artystyczne są utkane z pracy z wyobraźnią, świadomego śnienia i uważnego ich ucieleśnienia. Anna rozwija swoje kalejdoskopowe podejście do ruchu podczas studiów doktoranckich na PWSFTviT w Łodzi. Jej poszukiwania zostały wyróżnione nagrodą DAAD, Stypendium Narodu Niemieckiego i Stypendium Tanecznym miasta Berlina. Od 2010 roku praca artystyczna Anny jest związana z Art Stations Foundation w Poznaniu.

W 2016 Bonnie Buckner, Anna Nowicka, Renee Palkovsky i Dana Micklaweith stworzyły Dream Your World – ruch, który ma na celu wesprzeć młode kobiety w realizowaniu ich marzeń i celów. www.dreamyourworld.org

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close