Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2018: Jennifer Monson „Tańcząc systemy i partytury miejskich ekosystemów”– coaching

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2018: Jennifer Monson „Tańcząc systemy i partytury  miejskich ekosystemów”– coaching

Na zdjęciu: Jennifer Monson. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału we wrześniowej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2018 – coachingu Tańcząc systemy i partytury  miejskich ekosystemów, który poprowadzi Jenniger Monson. W ramach warsztatu uczestnicy będą badać, w jaki sposób mogą użyć tańca jako narzędzia badawczego do zrozumienia wzorców  i zasad organizacji środowisk, w których żyją. Przyjrzą się, w jaki sposób doświadczanie tańca w środowisku miejskim wpływa na ich wybory choreograficzne. Podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć własne procesy i partytury, a także zapoznają się z metodologiami i strategiami, które prowadząca rozwija w ciągu ostatnich kilku lat. Podstawowym narzędziem pracy podczas warsztatów będzie improwizacja. Efekty każdego dnia pracy skumulują się w finałowe wydarzenie / performans. Opcjonalne nocne i (bardzo) poranne spacery dostarczą uczestnikom alternatywnych sposobów orientacji w przestrzeni. Ta praktyka buduje koncentrację, elastyczność i zdolności adaptacyjne, i postrzega ciało tańczące jako wysoko wyspecjalizowany aparat percepcyjny. Stąd już tylko krok by objawiły się uczestnikom eksperymentalne możliwości choreograficzne.

 

Zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres: m.harasimowicz@artstations foundation5050.com
w tytule zgłoszenia wpisując: AAT Monson

Deadline nadsyłania zgłoszeń:  piątek 31 sierpnia 2018 roku o godz. 23.59

Koszt uczestnictwa: 300zł

 

 

Jennifer Monson (USA) – choreografka i performerka oraz szefowa artystyczna  iLAND – interdyscyplinarnego  laboratorium sztuki, nauki i tańca); rozumie praktykę jako narzędzie zgłębiania  powiązań  między  ekologicznym, filozoficznym i estetycznym podejściem do wiedzy i zrozumienia naszego otoczenia. Kierując artystycznie laboratorium iLAND, tworzy rozbudowane projekty poinformowane i zainspirowane  fenomenami natury oraz środowiskami  kreowanymi sztucznie. Jej ostatnie przedsięwzięcia  to  BIRD BRAIN (2000-2011) iMAP/Ridgewood Reservoir (2007), Mahomet Aquifer Project (2009), SIP (sustained immersive process)/watershed (2010), Live Dancing Archive (2012) oraz  in tow (2015).  Jej obecny projekt, bend the even, eksploruje światło w oparciu o badania przeprowadzane pomiędzy nocą a świtem. Jennifer Monson jest profesorem choreografii na wydziale Uniwersytetu w Illinois (Urbana Champaign in the Dance).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close