Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2018/SBNT na Malcie 2018: Ivana Ivković „Walk Poems – taniec & dyskurs” – warsztat

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2018/SBNT na Malcie 2018: Ivana Ivković „Walk Poems – taniec & dyskurs”  –  warsztat

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w kolejnej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2018 , która odbędzie się w ramach przeglądu Stary Browar Nowy Taniec Malcie. Warsztat Walk Poems – taniec & dyskurs poprowadzi Ivana Ivković.

So my question was walking, and my answer is… walking.

Steve Paxton

Warsztat proponuje szerokie spojrzenie na praktykę chodzenia, analizując  jej historyczne, poetyckie, polityczne i choreograficzne wymiary. Od celowego wędrowania, po bezcelowe włóczenie się,  i z powrotem do zwykłego codziennego kroku, prosty akt stawiania stopy za stopą kreśli mapę codziennych przechadzek, spacerów-medytacji, protestacyjnych marszów, akcji artystycznych i wreszcie – choreografii. Uczestnicy warsztatu będą chodzić i rozmawiać, przemieszczać się i myśleć, potykać się i może nawet uwieczniać to na Instagramie. Warsztat zaprasza uczestników do zgłaszania swoich własnych pieszych praktyk i angażowania się w działania grupowe, zarówno poprzez praktyczne, jak i dyskursywne akcje umożliwiające postawienie istotnych pytań o to, jak tworzymy, obserwujemy, uczymy, myślimy, rozmawiamy i chodzimy dziś w obszarze tańca. Warsztaty odbędą się w języku angielskim, jednak ci, którzy się nim nie posługują są na nich mile widziani, podobnie  jak wszyscy ci, którzy nie chodzą.

Deadline nadsyłania zgłoszeń mija w niedzielę 10 czerwca 2018 roku do godz. 23.59.

zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres : m.harasimowicz@artstationsfoundation5050.com w tytule
koszt uczestnictwa: 300zł

Ivana Ivković (Chorwacja) jest absolwentką wydziału dramaturgii Akademii Sztuk Scenicznych w Zagrzebiu. Była redaktorką naczelną magazynu Frakcija / Journal for Performing Arts (2008-2012) oraz koordynatorką programową zagrebskiego Centrum Sztuk Scenicznych, publikowała także w wielu innych pismach  (Maska, The Drama Review, TkH…). Jako członek kolektywu  BADco od 2004 roku współtworzyła wiele projektów artystycznych  prezentowanych na licznych prestiżowych imprezach i scenach (m.in. w ramach Steirischer Herbst Festival/Austria, w Volksbühne w Berlinie  czy podczas Biennale w Wenecji) . Ivana regularnie uczy i prezentuje swoje prace  na międzynarodowych festiwalach, sympozjach i konferencjach.

***

Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2018 - belka (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42., w godz.10.00-15.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close