Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2019: Christos Papadopulos „Mikro-choreografie” – coaching

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2019: Christos Papadopulos „Mikro-choreografie” – coaching

fot. George Kotsifakis, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w grudniowej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2019. W czasie najbliższego spotkania coaching zatytułowany Mikro-choreografie poprowadzi Christos Papadopoulos. Głównym tematem sesji będzie zagadnienie bycia (performera) w (i wobec) przestrzeni jako powód do poruszania się i istnienia.

Prowadzący o coachingu:

W jaki sposób ruch może być wynikiem wyobrażonej w przestrzeni ścieżki i środkiem umożliwiającym postrzeżenie performera zarówno jako wykonawcy, jak i po prostu istoty ludzkiej? W jaki sposób najdrobniejsza zmiana staje się ogromną decyzją? Koncentrując się na mikro-ideach i mikro-gestach będziemy pracować nad słownikiem ruchu, który skupia się na spojrzeniu i na świadomej pracy z twarzą; będziemy także pytać o to, co możemy nią przekazać, jeśli spojrzymy na  performowanie ruchu bardziej jak na wewnętrzny monolog niż po prostu poruszające się w przestrzeni ciało. Jednocześnie, zainspirujemy się ruchem ławic (ptaków/ryb), zgłębiając je nie jako gotowy wzorzec komponowania grupy, ale bardziej jako rezultat wewnątrzgrupowej komunikacji i zrozumienia.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV i listem motywacyjnym należy przesyłać na adres: m.harasimowicz@artstationsfoundation5050.com (w tytule zgłoszenia: AAT Papadopulos) do 27 listopada 2019 roku, godz. 23.59.

Koszt: 300 zł

Więcej na stronie: http://www.artstationsfoundation5050.com

Christos Papadopoulos ukończył School for New Dance Development (SNDO) przy Uniwersytecie Artystycznym w Amsterdamie oraz Szkołę Dramatyczną Teatru Narodowego Grecji. Jest członkiem-założycielem zespołu tanecznego Leon and the Wolf. Jego indywidualne projekty obejmują: OPUS (Porta Teatr 2016), Elvedon (Porta Teatr, ARC dla Dance Festival, Ateny 2015) i Counter Reset (Melkweg Amsterdam 2003). We współpracy z choreografem Vasem Giannakopoulou’em wymyślił i opracował spektakl Digono (Panorama Dance Festival, Ateny i Aleksandria 2005 oraz Istambuł i Arnhem 2006). Jako wykonawca Christos brał udział w projektach tanecznych takich twórców jak: Dimitris Papaioannou, Alexandra Waierstall – Noema Dance Company, Kirstin Kuyl Anderson – WEGO Dance Company, Robert Stain, Fotis Nikolaou – X-it, Natassa Zouka, Marousso Karaleka, Saskia van de Heur, Martin van de Drift, Mariella Nestora i Ria Higler. Opracował również choreografię i ruch sceniczny do licznych spektakli teatralnych. Christos był członkiem zespołu, który storzył choreografię ceremonii otwarcia Igrzysk Europejskich 2015 w Baku oraz ceremonii otwarcia i zakończenia Igrzysk Olimpijskich 2004 w Atenach. Od 2013 roku współpracuje z Akademią Teatralną Odeion Athinon jako nauczyciel choreografii, kompozycji i improwizacji. Prowadził także warsztaty z techniki, kompozycji i improwizacji w Atenach, Chanii, Salonikach i Kopenhadze. Jego prace ELVEDON i OPUS podbiły serca poznańskiej publiczności podczas Festiwalu Malta (w 2016 i 2018 roku).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close