Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2019: Guy Cools „Komu potrzebny dramaturg?” – coaching

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2019: Guy Cools „Komu potrzebny dramaturg?” – coaching

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 18-22 marca 2019 Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w warsztacie „Komu potrzebny dramaturg?”, który poprowadzi Guy Cools. Zajęcia odbędą się w Studio Słodownia +3, w ramach marcowej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2019. Ich głównym tematem będzie dramaturgia tańca i proces twórczy.

Zaproszenie skierowane jest choreografów, ich artystycznych współpracowników, aktywnych dramaturgów oraz wszystkich, którzy chcieliby zająć się praktyką dramaturgiczną.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 3 marca 2019 roku, o godz. 23:59.

Punktem wyjścia dla proponowanych zajęć jest przekonanie, że choreograf niekoniecznie potrzebuje dramaturga, dobrze jednak, jeśli rozwinie dramaturgiczną refleksję nad swoją praktyką artystyczną.

Podczas warsztatu uczestnicy otrzymają praktyczne narzędzia i ćwiczenia – zarówno do namysłu nad własnym procesem twórczym, jak i do ewentualnej jego transformacji. Posługując się graficznymi symbolami krzyża, okręgu i labiryntu, będą mieli okazję poznać istotne bieguny procesu twórczego: percepcję, formację, intuicję, doświadczenie. Warsztat skoncentrowany będzie na percepcji (na co zwracać uwagę), artykulacji (jak wyrazić siebie najlepiej, aby uzyskać to, czego się szuka) i na praktykach interdyscyplinarnych: wraz z Guyem Coolsem uczestnicy przyjrzą się, jak pracują artyści innych dziedzin i dowiedzą się, jak dokonać twórczego „przetłumaczenia” ich sposobów pracy na  własne praktyki. Poprzez praktyczne i fizyczne ćwiczenia zbadają, w jaki sposób dramaturgia  i dramaturg może włączyć się do procesu  jako świadek, partner dialogu i „edytor” materiału. Poznają też znaczenie rytmu i przejść (transitions) w procesie edycji.

Ostatecznym celem warsztatów jest, by jego uczestnicy zyskali odświeżone spojrzenie na własny proces twórczy i poznali nowe metody pracy, także poprzez odkrywanie różnorodności praktyk innych uczestników.

Zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV i listem motywacyjnym w języku angielskim należy przesyłać na adres: m.harasimowicz@artstationsfoundation5050.com (w tytule zgłoszenia: AAT + nazwisko prowadzącego)

Koszt uczestnictwa w sesji: 300 zł

Guy Cools – dramaturg tańca, profesor w Instytucie Naukowym Arts in Society of Fontys School of Fine and Performing Arts w Tilburgu oraz badacz (program po-doktorancki) na Uniwersytecie w Gandawie, gdzie wcześniej obronił doktorat koncentrujący się na relacji między tańcem a pisaniem. Pracował jako krytyk tańca i kurator we Flandrii. Obecnie poświęca się dramaturgii, współpracował m.in. z  Koenem Augustijnen (Belgia), Sidim Larbim Cherkaoui (Belgia), Danièlem Desnoyersem (Kanada), Lią Haraki (Cypr), Christopherem Housem (Kanada), Akramem Khanem (Wielka Brytania), Arno Schuitemakerem (Holandia) i Stephanie Thiersch (Niemcy). Regularnie wykłada i publikuje, jest także autorem cyklu warsztatów, których celem jest wspieranie artystów i choreografów w ich procesie twórczym. Wraz z kanadyjską choreografką Lin Snelling, opracował improwizowaną praktykę „Przepisywanie dystansu” (patrz także: www.rewritingdistance.com), która koncentruje się na integracji ruchu, głosu i pisania.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Stary Browar Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42, Poznań

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close