Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2019: Peter Pleyer i Michiel Keuper „Cranky Interventions – taniec i sztuki wizualne w choreograficznym dialogu” – coaching

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2019: Peter Pleyer i Michiel Keuper „Cranky Interventions – taniec i sztuki wizualne w choreograficznym dialogu” – coaching

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w październikowej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2019 − coachingu Cranky Interventions – taniec i sztuki wizualne w choreograficznym dialogu. Poprowadzą go Peter Pleyer i Michiel Keuper.

Prowadzący o coachingu:

Tym, co mnie w tym momencie interesuje, to generowanie złożoności w ciele każdego tancerza oraz w grupie – złożoności, która nie tyle jest zawczasu skonstruowana, co  przejawia się w danym momencie. Będziemy pracować bliżej środka ciała, bliżej stawów, będziemy wyprowadzać ruch ze zmysłowych doznań i z obserwacji otoczenia. W dialogu ze sztuką wizualną otwierają się szerokie możliwości dla przyszłej praktyki i poszerzają dotychczasowe rozumienia zespołu i choreografii. (Peter Pleyer)

Zgłębimy wpływ, jaki elementy wizualne mogą mieć na performans. Bliżej nieokreślony kostium czy rozbudowana scenografia ? – wszystko, co zaprezentujesz na scenie, wpłynie na percepcję widowni, nawet jeśli sam nie poświęcisz temu żadnej refleksji. Warsztat zaproponuje ćwiczenia mające na celu rozwinięcie świadomości przestrzeni, kształtu, kolorów i przedmiotów oraz wpływu jakie mają na naszą pracę. Skoncentrujemy się także na narzędziach kompozycyjnych i improwizacyjnych oraz sposobach ich integracji w procesie twórczym. (Michiel Keuper)

Dbając o nasze ciała i nasze środowisko tworzymy tożsamość zdolną sprostać wyzwaniom egzystowania we współczesnym świecie. Zmysły zyskują formę, łączą ziemię z otwartym niebem, wnętrze z zewnętrzem. Czynimy magię widzialną poprzez kształty i ruch oraz ich wzajemne relacje,  poprzez obiekty i przestrzenie, które anektujemy; wspierając się nawzajem i oferując sobie wzajemnie przestrzeń, dbamy o to, by wydobyć z każdego to, co najlepsze. Ci, którzy nie boją się odmienności i chcą podjąć ryzyko fizycznego dzielenia się sobą w  tańcu, spotkają się, skonfrontują, będą rozmawiać, służyć sobie nawzajem i inspirować się wzajemnie, i łączyć w jeszcze nieznanych możliwościach, jakie tak powstały zespół oferuje przyszłości.

W ramach coachingu będziemy pracować z różnymi metodami improwizacji, praktykami stwarzającymi grupę oraz interwencjami pochodzącymi ze sztuk wizualnych (praca z obiektami i kostiumem). Dzięki współpracy z artystą i projektantem mody Michielem Keuperem, uczynimy naszą pracę  bardziej widoczną i otworzymy się na możliwość konstruowania obrazów. W ramach tygodniowej sesji Michiel podzieli się także elementami swojego warsztatu VISUAL IMPACT – Kolor Kształt Przestrzeń.

Coaching jest inspirowany projektem cranky bodies dance reset, który odbył się jesienią 2017 roku w Sophiensaele, w Berlinie.

Zgłoszenia:

wraz z profesjonalnym CV i listem motywacyjnym w języku angielskim należy przesyłać na adres: m.harasimowicz@artstations
foundation5050.com
(w tytule zgłoszenia: AAT Pleyer/Keuper)

Deadline zgłoszeń: 13 października 2019 roku, godz. 23.59

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close